Słubice: 20 maja 2019   |   Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
reklama
reklama

Pędzili za szybko i stracili prawo jazdy

Kolejnych dwóch zbyt szybko jadących kierowców straciło prawo jazdy. Tam, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka, pierwszy jechał z prędkością 102 km/h, a drugi jeszcze szybciej – 116 km/h. Policja nie tylko karze kierowców, ale również przypomina – nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków.

policja patrol_2018

Policjanci ze słubickiej drogówki odebrali dwa kolejne prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Pierwszy kierowca „wpadł” na drodze wojewódzkiej nr 137 (trasa Słubice – Gorzów Wlkp.). 47-letni mieszkaniec powiatu słubickiego jechał swoim VW Passatem z prędkością 102 km/h. Drugim kierowcą, który pędził zdecydowanie za szybko, był 75-letni obywatel Niemiec. Policjanci zatrzymała jego Audi w Uradzie. Jechał aż 116 km/h.

Obaj zmotoryzowani stracili prawa jazdy i dostali mandaty. Na konto polskiego kierowcy trafiło także 10 pkt karnych.

Jak wynika z policyjnych statystyk, to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków. Policjanci stale apelują o rozważną jazdę i przestrzeganie ograniczeń prędkości. Przypominają także o grożących karach.

- Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące - czytamy na stronie słubickiej komendy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama