Słubice: 18 listopada 2018   |   Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
reklama
reklama

Pędzili za szybko i stracili prawo jazdy

Kolejnych dwóch zbyt szybko jadących kierowców straciło prawo jazdy. Tam, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka, pierwszy jechał z prędkością 102 km/h, a drugi jeszcze szybciej – 116 km/h. Policja nie tylko karze kierowców, ale również przypomina – nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków.

policja patrol_2018

Policjanci ze słubickiej drogówki odebrali dwa kolejne prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Pierwszy kierowca „wpadł” na drodze wojewódzkiej nr 137 (trasa Słubice – Gorzów Wlkp.). 47-letni mieszkaniec powiatu słubickiego jechał swoim VW Passatem z prędkością 102 km/h. Drugim kierowcą, który pędził zdecydowanie za szybko, był 75-letni obywatel Niemiec. Policjanci zatrzymała jego Audi w Uradzie. Jechał aż 116 km/h.

Obaj zmotoryzowani stracili prawa jazdy i dostali mandaty. Na konto polskiego kierowcy trafiło także 10 pkt karnych.

Jak wynika z policyjnych statystyk, to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków. Policjanci stale apelują o rozważną jazdę i przestrzeganie ograniczeń prędkości. Przypominają także o grożących karach.

- Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące - czytamy na stronie słubickiej komendy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama