Słubice: 17 czerwca 2019   |   Imieniny: Albert, Laura, Adolf
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Oferty na budowę wieży Kleista zbyt drogie - jest kolejny przetarg
reklama
reklama

Oferty na budowę wieży Kleista zbyt drogie - jest kolejny przetarg

Nadal nie udało się wyłonić wykonawcy, który zbuduje w parku za SOSiR-em wieżę Kleista. 26 października gmina unieważniła drugi przetarg z tego samego powodu co pierwszy - zbyt wysokiej ceny. Ale urzędnicy nie poddają się – 31 października został ogłoszony kolejny. Do trzech razy sztuka?

Wieża Kleista


O nieudanym rozstrzygnięciu pierwszego z przetargów pisaliśmy jeszcze podczas wakacji. Otwarcie ofert odbyło się 30 lipca. Jedyna firma, która do niego stanęła, wyceniła zbudowanie wieży wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą na ponad 12,5 mln. zł. A dla słubickich urzędników to zdecydowanie za dużo. Gmina odrzuciła jej ofertę i unieważniła przetarg, ponieważ na budowę wieży zamierza przeznaczyć 4,6 mln.

Podobna sytuacja była w drugim przetargu. Ten został unieważniony 26 października. Z informacji podanych przez Urząd Miejski w Słubicach wynika, że najkorzystniejsza złożona oferta była tylko nieco niższa niż w pierwszym postępowaniu, ale nadal zbyt wysoka. Opiewała na kwotę 10.883.040 zł. A suma, jaką gmina zamierza przeznaczyć na to zadanie, nie zmieniła się i wynosi nadal 4,6 mln zł.

Kilka dni po unieważnieniu przetarg został ogłoszony po raz trzeci. Czas na złożenie ofert upływa 15 listopada o godz. 13. Czy tym razem ktoś złoży ofertę mieszczącą się w budżecie? Jakie będą dalsze losy tej inwestycji? Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama