Słubice: 20 maja 2019   |   Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Wybierasz się za granicę? Wymień walutę przy przejściu granicznym!
reklama
reklama

Wybierasz się za granicę? Wymień walutę przy przejściu granicznym!

Wyjeżdżasz w interesach? Wybierasz się na wakacje za granicę? A może chciałbyś zapłacić za zakupy w walucie obcej? W każdej z tych sytuacji potrzebujesz wymienić posiadane środki finansowe w walucie rodzimej na walutę obcą. Możesz tego dokonać między innymi w stacjonarnych kantorach, znajdujących się często przy granicach państwa.

waluta

Przejścia graniczne w Polsce

Polska ma wiele przejść granicznych, czyli punktów znajdujących się dokładnie na granicy państwowej. Mianem przejścia granicznego nazywane są punkty ruchu osobowego i towarowego między Polską a sąsiadującymi państwami. Przejścia mogą mieć charakter lądowy, morski lub lotniczy. To właśnie za ich pośrednictwem odbywa się ruch pomiędzy Polską a ościennymi państwami.

Przejścia graniczne dzielą się na międzypaństwowe, które służą do ruchu obywateli państw graniczących oraz na przejścia międzynarodowe, przeznaczone dla ruchu obywateli dowolnych państw świata.

Na poszczególnych przejściach granicznych usytuowane są punkty kontroli Straży Granicznej, Służby Celnej oraz Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Inspekcja Weterynaryjna, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Należy powiedzieć, że na przejściach granicznych najczęściej istnieją również stacjonarne kantory wymiany walut, które ułatwiają turystom i osobom przekraczającym w danym miejscu granicę państwową wymianę posiadanej waluty. Zwykle wymiana jest możliwa w wyznaczonych godzinach, ale na przykład kantory Kozera Travel, z których jeden znajduje się w Słubicach, umożliwiają wymianę walutową przez 24 godziny na dobę.

Przejście graniczne Słubice

Znajdujące się w Słupicach przejście graniczne do 1945 roku nosiło nazwę Frankfurt (Oder)-Dammvorstadt. To przejście pomiędzy Polską a Niemcami, dokładnie na Przełomie Odry. Słubice są często uczęszczanym przejściem graniczny, gdzie na co dzień tysiące Polaków podróżuje do Niemiec i Niemców do Polski. Obecność stacjonarnego kantoru walut przy takim przejściu ułatwia wymianę walutową. Kantor pozwala na natychmiastowe nabycie waluty europejskiej euro za złotówki i wymianę euro na polskie złote. Szybko, skutecznie, bez zbędnych formalności, często nawet w środku nocy, dzięki czemu np. Polacy mogą od razu po przekroczeniu granicy w niemieckich sklepach lub na stacjach benzynowych płacić euro.

Warto wyszukać tanie kantory wymiany walutowej, które nie pobierają prowizji za wymianę i zapewniają korzystne, negocjowane kursy walutowe. Najczęściej przy chęci wymiany większej kwoty pieniędzy obsługa kantoru zaproponuje nieco korzystniejszy dla klienta kurs wymiany. Ma to szczególne znaczenie, jeśli regularnie wymieniamy walutę, na przykład chcąc spłacać kredyty walutowe bezpośrednio w ratach walutowych.

[artykuł partnerski]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama