Słubice: 27 czerwca 2019   |   Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
reklama
reklama

Tydzień Seniora wyjątkowo aktywny

Choć zdrowie często już nie te, nasi seniorzy nadrabiają humorem i umieją się bawić jak mało kto! Jak co roku radośnie i z werwą obchodzili Tydzień Seniora. Było wspólne gotowanie, grzybobranie, a także bal i spotkanie w Witkacym. I wiele ciepłych i miłych słów.

seniorzy podpisanie

Tydzień Seniora w tym roku był wyjątkowo aktywny. Wszystko za sprawą wydarzeń realizowanych w ramach projektu "Transgraniczna wymiana seniorów Powiatu Słubickiego i Odra – Szprewa". Wcześniej seniorzy z obu stron Odry mieli okazję wziąć udział w grzybobraniu oraz warsztatach kulinarnych na statku Zefir, gdzie nie tylko podziwiali piękne okoliczności przyrody, ale i mieli okazję spróbować lokalnych specjałów.

Kulminacyjnym momentem obchodów był bal, który odbył się 10 października w Hotelu Horda. Tego samego dnia podpisano również porozumienie o współpracy seniorów z Polski i Niemiec. - Bardzo się cieszę, że nasze wspólne działania nabiorą rozpędu – mówiła Barbara Kwiatkowska, przewodnicząca Powiatowej Rady Seniorów, która reprezentowała polską stronę. Ze strony sąsiadów porozumienie podpisał Christianem Karbe, przewodniczący Rady Seniorów powiatu Odra – Szprewa.

seniorzy witkacy2

O Tygodniu Seniora nie zapomnieli również członkowie słubickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, którzy, jak co roku, spotkali się w Witkacym. Przybyło ich ponad 150. 12 października do wspólnej zabawy zaprosili przedstawicieli władz samorządowych - ustępującego burmistrza Tomasza Ciszewicza i przewodniczącego rady, a wkrótce nowego burmistrza Mariusza Olejniczaka. Byli także przedstawiciele powiatu: starosta Marcin Jabłoński i wicestarosta Leopold Owsiak.

Dziękuję Państwu za osiem lat współpracy – mówił odchodzący z urzędu T. Ciszewicz. Podkreślił, że przez dwie kadencje, gdy rządził gminą, wspierał różne inicjatywy związku. Za to dziękowała Kazimiera Chrzanowska, przewodnicząca słubickiego oddziału związku. - Zawsze, kiedy potrzebowaliśmy pomocy czy wsparcia finansowego od gminy, mogliśmy liczyć na pomoc. Był pan prawdziwym przyjacielem związku – powiedziała.

K. Chrzanowska razem z T. Ciszewiczem wręczyli także podziękowania za pracę na rzecz seniorów. Otrzymali je: wieloletni przewodniczący związku Michał Rosiak, obecna sekretarz Cecylia Markiewicz, skarbnik Krystyna Banaszkiewicz, dwoje wiceprzewodniczących związku: Halina Łysiak i Jan Nowak oraz Jerzy Mielczarek, który na każdej imprezie tanecznej naszych seniorów zapewnia im oprawę muzyczną. Specjalne podziękowania otrzymał także Stanisław Żuchowski, właściciel firmy przewozowej wożącej seniorów na wycieczki.

seniorzy witkacy

Natomiast starosta M. Jabłoński opowiedział o tym, jakie działania powiat słubicki podjął w ostatnim czasie, aby wspierać seniorów. Są to m.in. powstający właśnie Dom Dziennego Pobytu oraz usługi opiekuńcze dla najbardziej potrzebujących pomocy.

Sympatyczną atmosferę tego dnia dopełniły kwiaty, miłe słowa, serdeczne życzenia oraz oczywiście... kolejna udana zabawa do późnego wieczora. My także dołączamy się do życzeń: dużo zdrowia i realizacji wielu ciekawych przedsięwzięć, o których będziemy z przyjemnością pisać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.