Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Zdrowo i wesoło na balu w Jarzębince (foto)

Jesienny bal w Jarzębince to tradycja, która ma już kilkanaście lat. I jest okazją nie tylko do zabawy, ale i nauki. Co ciekawe, w tym przedszkolu dzieci nie dostają słodyczy, więc jako nagrodę w quizie wygrywały… duże, soczyste jabłka. Zdrowa i szalona zabawa!


Bal Jarzębinka

Po to, żeby przedszkolaki miały gdzie się bawić i tańczyć, z jednej z sal trzeba było wynieść meble. Ale bal musi być, jak się patrzy! Nosi on od kilkunastu lat taką samą nazwę: „Złota polska jesień”. I jest imprezą, podczas której dzieci przebierają się za to, co związane z jesienią. Dlatego na sali bawiły się muchomorki, liski, dynie, jesienne księżniczki, jesienni żołnierze i królowie lasu. Jak przyznała Jadwiga Grabowska, dyrektor przedszkola, rodzice - którzy pomagali dzieciom w przygotowaniu przebrań - wykazali się dużą inwencją.

- Nasz bal jesienny ma charakter edukacyjny, jest podsumowaniem wiedzy o wszystkich porach roku. A obecna pora jest dobrą okazją, żeby opowiedzieć o darach lata i jesieni, których jest dookoła tak dużo – wyjaśnia J. Grabowska. I z dumą opowiada o tym jak dzieci ochoczo tańczyły do muzyki. A same utwory nawiązywały nie tylko do jesieni, ale także do… zdrowia.

To nie przypadek ponieważ „Jarzębinka” jest przedszkolem, w którym bardzo dba się o zdrowe odżywianie, a dzieci - uwaga - nie dostają słodyczy! I ta zasada obowiązywała również podczas balu. Jako nagrody w konkursach i zagadkach panie rozdawały duże, soczyste jabłka. Dzieci chętnie wyciągały po nie ręce.

To już się w naszym przedszkolu przyjęło, jesteśmy konsekwentni, nie tylko nie ma słodyczy na co dzień, ale również od święta. I z radością zauważamy, że dzieci coraz bardziej lubią owoce i warzywa. Czekają na ten czas po obiadku, kiedy panie częstują je owocami – mówi J. Grabowska. Przedszkolaki najbardziej lubią właśnie jabłka.

Jesienna impreza miała bogaty program. Zaczęła się od przedstawienia, które przygotowały dzieci wraz z paniami. Opowiadało ono o jesiennych przygodach Krasnala Hałabały. Potem wystąpiły najmłodsze grupy, którym także udało się przygotować ciekawy program, z piosenkami i wierszykami. Nieco starsi rywalizowali w konkursach, a także mierzyli się z jesiennymi zagadkami. Zadania czekały również na panie – rywalizowały w tym, która z nich najszybciej obierze jabłko. A dzieci głośno je dopingowały!

Ale najważniejsza była wspólna zabawa – opiekunek i dzieci, od maluchów po starszaki. Jak wyglądała ta zabawa? Zapraszamy do naszej galerii.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama