Słubice: 27 czerwca 2019   |   Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
reklama
reklama

Patriotyczny konkurs recytatorski w Górzycy

Jak polscy poeci piszą o miłości do ojczyzny, o trudach wojny, o odzyskaniu niepodległości? Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy zachęca dzieci i młodzież, żeby poznali i zaprezentowali ich wiersze w konkursie recytatorskim.

Recytacje
GOK zachęca do konkursu recytatorskiego

„Niosłem swoją poezję, jak żołnierz imię, w blaszce na piersiach przeciw kulom dwóch wojen” – napisał Julian Przyboś w „Słońcu ze wzgórz Gwoźnicy”. Trudną, wojenną tematykę podejmowali również inni poeci.

Dlatego górzycki GOK namawia do tego, żeby młodzi ludzie zainteresowali się tą szczególną, patriotyczną poezją. I zachęca do wzięcia udziału w gminnym konkursie recytatorskim, zorganizowanym z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs odbędzie się 13 listopada o godz. 9. Dzieci i młodzież są podzieleni na 4 kategorie wiekowe, od przedszkolaków po uczniów gimnazjów. Zadaniem każdego uczestników jest przygotowanie jednego wiersza polskiego poety o tematyce patriotycznej, wojennej, sybirackiej. Zostaną one ocenione przez jury, które zdecyduje o przyznaniu nagród i wyróżnień.

GOK przyjmuje zgłoszenia do 8 listopada. Szczegóły w regulaminie. POBIERZ
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.