Słubice: 19 kwietnia 2019   |   Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
reklama
reklama

Pościg za skradzioną Alhambrą

Nieudana próba zatrzymania do kontroli, pościg za samochodem, a potem za uciekającym na piechotę kierowcą, wreszcie udane zatrzymanie. Tak w skrócie można opisać akcję funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Świecku.

seat alhambra

Podczas rutynowego patrolu Mundurowi wytypowali do kontroli Seata Alhambrę na niemieckich blachach. Jednak kierowca zignorował ich polecenia. Nie tylko nie zatrzymał się, ale znacznie przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg.

Po krótkiej ucieczce kierowca wyskoczył z samochodu i zaczął biec w stronę lasu. Ale pogranicznicy szybko go dogonili. Okazało się, że jest nim 31-letni mieszkaniec powiatu słubickiego.

A co z Alhambrą? - Po dokonanych ustalenia stwierdzono, że w chwili zatrzymania pojazd nie był jeszcze zgłoszony jako skradziony. Jednak funkcjonariusze zauważyli ślady ingerencji w bębenku stacyjki, które świadczyły jednoznacznie, że zatrzymany pojazd pochodzi z przestępstwa – wyjaśnia Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Kierowca został zatrzymany i przekazany funkcjonariuszom policji, a samochód trafił na parking strzeżony i wróci do właściciela. Jego wartość oszacowano na 65 tys. zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz protest nauczycieli?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama