Słubice: 20 maja 2019   |   Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
reklama
reklama

Tak było na burmistrzowskiej debacie (foto/wideo)

Za nami pierwsza (czy ostatnia?) debata kandydatów na burmistrza Słubic. W gościnnych progach Collegium Polonicum spotkała się czwórka, która już 21 października zmierzy się w walce o fotel burmistrza naszego miasta. Debatę śledziliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem, mamy też kilka fotek zza kulis.

Debata

Debata odbyła się 15 października w Collegium Polonicum. Zorganizowali ją wspólnie telewizja HTS Słubice, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu oraz portal Słubice24, a poprowadzili pracownicy naukowi poznańskiego uniwersytetu: prof. UAM dr hab. Magdalena Musiał-Karg oraz dr Artur Kopka. Za koordynację pytań do kandydatów odpowiadała prof. UAM dr hab. Elżbieta Lesiewicz.

Głównymi aktorami wydarzenia była oczywiście czwórka kandydatów ubiegających się o stanowisko burmistrza Słubic: Maja Pszczołowska-Mizerska, Mariusz Dubacki, Tomasz Pisarek i Mariusz Olejniczak. Oprócz nich na sali byli tylko ich najbliżsi współpracownicy, dziennikarze organizujących debatę mediów oraz młodzież z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego.

Transmisja z debaty odbyła się na żywo w sieci kablowej Vectra oraz za pośrednictwem internetu. Dzięki temu mogli ją śledzić wszyscy mieszkańcy gminy Słubice. Kandydaci odpowiadali na pytania przygotowane przez organizatorów, były także pytania od naszych widzów i czytelników. Na koniec każdy miał okazję do wygłoszenia krótkiego podsumowania.

Jak wypadli kandydaci? Czy przekonali was swoimi argumentami i wyborczymi postulatami? Zapraszamy do komentowania.

A dla tych, którzy nie mieli okazję obejrzeć debaty, mamy dobrą wiadomość. Można obejrzeć ją z odtworzenia. Zapis wideo dostępny jest poniżej. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama