Słubice: 10 grudnia 2018   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
reklama
reklama

Mundurowi ze Słubic na podium ogólnopolskiego rajdu

Mieliśmy swoją reprezentację na XXVI Ogólnopolskim Rajdzie Górskim Służb Mundurowych Resortu Spraw Wewnętrznych. Uczestnicy mieli różne zadania do wykonania: od zaliczania górskich tras, po strzelanie z łuku a nawet… komponowanie rajdowej piosenki. Słubiczanie stanęli na podium!

rajd SG

W rywalizacji, która miała miejsce od 25 do 29 września w miejscowości Murzasichle koło Zakopanego, wzięło udział blisko 500 osób z całej Polski. A byli wśród nich funkcjonariusze i pracownicy cywilni policji, straży granicznej i straży pożarnej, żołnierze, resortowi związkowcy i emeryci. Sformowali 37 drużyn.

Nasze miasto reprezentowało słubickie koło Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. Drużynę pod nazwą „Sfora Słubice” tworzyli: Zygmunt Magniewski - kierownik drużyny, Teresa Magniewska, Krystyna i Ryszard Baczyńscy, Maria Bergandy, Maria i Hubert Kosiccy, Halina Piwko, Elżbieta i Stanisław Przybylscy.

Od pierwszego do ostatniego dnia rajdu drużyny wędrowały po górskich trasach zaproponowanych przez głównego sędziego - na Wielki Kopieniec, wokół Murzasichla i na Gęsią Szyję. Jak relacjonuje Krystyna Baczyńska, aby zdobyć punkty, drużyna musiała przejść te trzy trasy, których długość wynosiła średnio około 15 km dziennie. - Na trasie rozstawione były punkty kontrolne, w których należało zarejestrować swoją obecność i mieć odpowiednio wyposażoną apteczkę pierwszej pomocy oraz własnoręcznie wykonany proporczyk drużyny- opowiada K. Baczyńska.

Jeden z rajdowych dni został przeznaczony na dodatkową rywalizację „na miejscu”. Były to konkursy strzeleckie – z broni krótkiej, broni długiej i z łuku, oraz… w darta. Należało również wykazać się wiedzą w teście ze znajomości terenu, a później… ułożyć i wykonać autorską piosenkę rajdową, zawierającą elementy wydarzeń z rajdu.

Słubicka ekipa sprostała wyzwaniom! W ogólnej klasyfikacji „Sfora Słubice” zajęła drugie miejsce, za „Orłami I” z Koła PTTK nr 8 przy Komendzie Stołecznej Policji. Trzecie wywalczyli „De-Ptaki” z oddziału PTTK w Gdańsku. Dodatkowo Z. Magniewski zdobył pierwsze miejsce w turnieju darta.

Każda z drużyn przywiozła z rajdu trofeum (do słubiczan trafił puchar Komendanta Głównego Straży Granicznej). Sami słubiczanie też mieli okazję wręczyć coś innym - puchar ufundowany przez burmistrza Słubic Tomasza Ciszewicza z rąk Z. Magniewskiego odebrały „EMERKI” z Opola.

- Całą imprezę będziemy bardzo miło wspominać. Rywalizacja drużyn, jak i cały pobyt przebiegał w przyjaznej, życzliwej i sportowej atmosferze – podsumowuje K. Baczyńska.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama