Słubice: 10 grudnia 2018   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
reklama
reklama

Doradcy zawodowi opowiedzą jak wspierać młodzież

Na co dzień doradzają młodym ludziom w podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłej kariery. Doradcy zawodowi z całego powiatu spotkają się na konferencji w Collegium Polonicum. Będą rozmawiać o tym, jaką rolę pełnią doradcy i doradztwo w szkołach i urzędach. Jak pomagają młodym ludziom? Jakie wyzwania przed nimi stoją?

Targi Pracy Słubice
Uczestnicy konferencji opowiedzą jak pomagają młodym ludziom

Głównym celem spotkania jest popularyzowanie profesjonalnego i efektywnego doradztwa zawodowego. - Zostaną przedstawione doświadczenia instytucji odpowiedzialnych za podejmowanie skutecznych działań systemowych w tworzeniu sprawnie funkcjonującego doradztwa zawodowego – opowiada Agnieszka Zwierzchaczewska, powiatowy doradca.

Konferencja jest adresowana do dyrektorów szkół, doradców zawodowych, pedagogów i nauczycieli realizujących zadania z zakresu doradztwa zawodowego w szkołach i innych placówkach. Została zorganizowana w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Słubickim”, o którym już nie raz pisaliśmy.

Czego będzie można się dowiedzieć podczas konferencji? Dr Artur Doliński z Uniwersytetu Zielonogórskiego wyjaśni, jakie wyzwania stoją współcześnie przed doradztwem edukacyjno-zawodowym. Ewa Przybyła-Mężyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Cigacicach, przybliży doświadczenia szkolnego doradcy zawodowego, a Joanna Dulewicz-Maryniec, doradca z Powiatowego Urzędu Pracy opowie o tym, jak młodym osobom doradza urząd.

Będziemy mieli też słubicki akcent: Agnieszka Zwierzchaczewska przybliży dobre praktyki z działalności Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Słubicach.

Termin: 11.10.2018, godz. 11. Miejsce: sala konferencyjna Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama