Słubice: 10 grudnia 2018   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
reklama
reklama

Pożary w pustostanach na ul. Folwarcznej

Słubiccy strażacy w ostatnich dniach kilkukrotnie wyjeżdżali do pożarów, jakie miały miejsce w pustostanach przy ul. Folwarcznej, naprzeciwko ogródków działkowych. Podobnie jak w byłym przedszkolu „Pinokio” - często przebywają tam osoby bezdomne. Oby w którymś z nich nie doszło do tragedii.

Straż pożarna
Częste pożary coraz bardziej niepokoja strażaków (fot. archiwum)

W ostatnich dniach samochody straży pożarnej musiały tam interweniować kilkukrotnie. 7 października w godzinach popołudniowych w jednym z budynków paliły się stare opony i słomiane bele. Tego samego wieczoru strażacy gasili ponownie słomę w budynku. A dzień później, 8 października po godz. 21, znowu musieli przyjechać do takiego samego pożaru.

- Były to zaprószenia ognia lub podpalenia, świadome lub nieświadome. Wiadomo, że w tych budynkach przebywają ludzie, wieczorami być może dogrzewają się przy pomocy ognia – uważa Michał Borowy z komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Słubicach. I dodaje, że strażacy będą starali się ustalić właściciela budynku i powiadomić go o tym, co tam się dzieje, że przebywają tam osoby bezdomne i dochodzi do pożarów.

Wszystko po to, aby nie doszło do niepotrzebnej tragedii. – Kilka lat temu mieliśmy podobną interwencję w tym miejscu. Jedna z osób została poszkodowana, poparzona. Mężczyzna wyszedł z budynku, ale położył się obok niego. Miał dużo szczęścia, że go znaleźliśmy – opowiada M. Borowy. I tłumaczy, że podobne pismo zostało wysłane do właściciela byłego przedszkola Pinokio, gdzie w ostatnim czasie również koniecznych było kilka interwencji strażaków – o czym na bieżąco informowaliśmy.

Tam na razie sytuacja się uspokoiła, ale to dopiero początek jesieni i chłodnych wieczorów….
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama