Słubice: 22 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
reklama

Szpital dostał dodatkowe środki na rehabilitację

Słubicka lecznica jest jedną z pięciu placówek w woj. lubuskim, do których trafią środki na rehabilitację medyczną schorzeń układu ruchu i obwodowego układu nerwowego u osób pracujących i powracających do pracy. Jesteśmy na 1 miejscu listy.

rehabilitacja

Urząd Marszałkowski zdecydował o podziale blisko 8,5 mln zł w ramach funduszy z RPO-Lubuskie 2020, przeznaczonych na realizację programu bezpłatnej rehabilitacji dla osób pracujących.

- Od lat inwestowaliśmy głównie w profilaktykę, jednak schorzenia narządów ruchu coraz częściej wykluczają Lubuszan z rynku pracy - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. - Stąd pomysł na kolejny program związany z rehabilitacją. Program będzie doskonałym uzupełnieniem świadczeń finansowanych ze środków publicznych. Lubuszanie będą mogli skorzystać z serii zabiegów rehabilitacyjnych w krótszym czasie – dodaje.

Jak informuje Urząd Marszałkowski, problemy zdrowotne związane z pracą mogą skutkować ograniczeniami w codziennym funkcjonowaniu, zarówno w pracy, jak i poza nią. W skali kraju było tak w przypadku 3/4 osób (74,5%) zgłaszających problem zdrowotny związany z pracą, przy czym dla prawie co szóstej osoby (18%) był o to znaczące ograniczenie codziennej aktywności.

Stąd nacisk na rehabilitację osób pracujących. Z puli 8,5 mln zł blisko 1,1 mln trafi do Szpitala im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach (nasza placówka znalazła się na 1 miejscu konkursowej listy uzyskując najwyższą ocenę). Dzięki projektowi z bezpłatnej rehabilitacji będzie mogło skorzystać 700 osób, mieszkańców powiatu słubickiego.

Realizacja projektu rozpocznie się 1 listopada i będzie trwać 26 miesięcy. W jego ramach zostanie także doposażony dział rehabilitacji w Rzepinie. A oprócz tego na terenie powiatu odbywać się będą pikniki zdrowotne dla mieszkańców. Szpital obiecuje wkrótce więcej informacji o wsparciu, a przede wszystkim o tym, kto będzie mógł się zakwalifikować do udziału w programie.

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama