Słubice: 18 listopada 2018   |   Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
reklama
reklama

Kolizje, korki, mandaty – pechowy dzień na drogach

Kierowcy, co się dzieje? Od rana było już kilka kolizji, niegroźnych, ale mandaty się posypały… Uważajcie na siebie, ruch większy niż zwykle, Niemcy mają święto. A jutro, gdy rusza ciężarówki, będzie jeszcze gorzej.

korki wylotowka

Kwadrans przed godziną 8 pechowo zaczęła dzień 19-latka, która cofała swoim VW Passatem na leśnej drodze przylegającej do drogi krajowej nr 29. Wszystko działo się na niedaleko Uradu. – Nie zachowała ostrożności i doprowadziła do zderzenia z jadącym drogą krajową osobowym Audi, którym kierował 24-letni mężczyzna – relacjonuje Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej komendy policji.

Oboje kierujący byli trzeźwi. Pasażerka Passata trafiła do szpitala na badania, ale nie stało się jej nic poważnego. Konsekwencje jednak są: kierująca otrzymała od policjantów mandat.

Kolejna kolizja miała miejsce kilka minut przed godziną 10 na łączniku dróg K2 i K29 za wiaduktem. Zawiniła 67-letnia Niemka, która jechała Skodą. – Zagapiła się i nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu VW Passatowi, którym jechał 35-letni mężczyzna – mówi M. Jankowska. Nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu – a kierująca została ukarana mandatem.

Kolejna kolizja zdarzyła się na przejeździe kolejowym. Jeden z kierowców zagapił się ruszając w długim sznurze samochodów i uderzył w tył stojącego przed nim pojazdu.

Niestety, podobne sytuacje to efekt dużego natężenia ruch w związku ze świętem po niemieckiej stronie. Nasi sąsiedzi obchodzą Dzień Jedności Narodowej.

Policja apeluje o ostrożność i koncentrację za kółkiem. Stara się też pomagać kierowcom. Mundurowi kierują ruchem na skrzyżowaniu niedaleko Szkwarka. I przypominają, że to dopiero początek kłopotów drodze. Prawdziwe problemy zaczną się jutro, gdy w stronę Niemiec ruszy cały ruch ciężarowy.

Uważajcie na siebie, noga z gazu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama