Słubice: 16 lutego 2019   |   Imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Chemiczne zagrożenia strażakom niestraszne. Właśnie dostali nowy sprzęt
reklama
reklama

Chemiczne zagrożenia strażakom niestraszne. Właśnie dostali nowy sprzęt

Tabor PSP w Słubicach powiększył się o nowego Forda Tourneo Courier. To pojazd do szybkiego reagowania w przypadku chemicznych zagrożeń, wyposażony w nowoczesny sprzęt. Do tego zakupu 40 tys. zł dołożyła gmina Słubice.

przekazanie ford

Środki na nowy samochód, oprócz gminy Słubice, przekazał także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. To niewielkie auto, ale bardzo potrzebne słubickim strażakom.

- Pozyskanie tego pojazdu pozwoli na szybki dojazd do miejsc zdarzań, w szczególności na arteriach komunikacyjnych w zabudowie miejskiej oraz sprawne rozpoznanie i zabezpieczenie zagrożeń związanych z rozlewiskami i wyciekami substancji chemicznych – wyjaśnia Michał Borowy z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach.

Wg strażaków sprzęt doskonale przyda się podczas działań chemiczno-ekologicznych, których przecież nie brakuje. Auto jest wyposażone m.in. w materiały do szybkiego uszczelniania zbiorników, detektor chloru, sprzęt do zabezpieczenia studzienek kanalizacyjnych czy kamerę wziernikową. Ta ostatnia jest niezbędną w sytuacjach, gdy do wycieku dochodzi w miejscach trudno dostępnych.

1 października kluczyki do pojazdu komendantowi Wojciechowi Śliwińskiemu symbolicznie przekazał burmistrz Tomasz Ciszewicz. - Nie pierwszy raz gmina pomaga strażakom w różnego rodzaju zakupach, ale nie mam wątpliwości, że warto to robić, bo chodzi przecież o bezpieczeństwo naszych mieszkańców – powiedział T. Ciszewicz.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama