Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Chemiczne zagrożenia strażakom niestraszne. Właśnie dostali nowy sprzęt
reklama
reklama

Chemiczne zagrożenia strażakom niestraszne. Właśnie dostali nowy sprzęt

Tabor PSP w Słubicach powiększył się o nowego Forda Tourneo Courier. To pojazd do szybkiego reagowania w przypadku chemicznych zagrożeń, wyposażony w nowoczesny sprzęt. Do tego zakupu 40 tys. zł dołożyła gmina Słubice.

przekazanie ford

Środki na nowy samochód, oprócz gminy Słubice, przekazał także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. To niewielkie auto, ale bardzo potrzebne słubickim strażakom.

- Pozyskanie tego pojazdu pozwoli na szybki dojazd do miejsc zdarzań, w szczególności na arteriach komunikacyjnych w zabudowie miejskiej oraz sprawne rozpoznanie i zabezpieczenie zagrożeń związanych z rozlewiskami i wyciekami substancji chemicznych – wyjaśnia Michał Borowy z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach.

Wg strażaków sprzęt doskonale przyda się podczas działań chemiczno-ekologicznych, których przecież nie brakuje. Auto jest wyposażone m.in. w materiały do szybkiego uszczelniania zbiorników, detektor chloru, sprzęt do zabezpieczenia studzienek kanalizacyjnych czy kamerę wziernikową. Ta ostatnia jest niezbędną w sytuacjach, gdy do wycieku dochodzi w miejscach trudno dostępnych.

1 października kluczyki do pojazdu komendantowi Wojciechowi Śliwińskiemu symbolicznie przekazał burmistrz Tomasz Ciszewicz. - Nie pierwszy raz gmina pomaga strażakom w różnego rodzaju zakupach, ale nie mam wątpliwości, że warto to robić, bo chodzi przecież o bezpieczeństwo naszych mieszkańców – powiedział T. Ciszewicz.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama