Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama

Pędził ponad „setką” przez centrum Słubic

Policjanci za takie przewinienia nie mają taryfy ulgowej. Przekonał się o tym kierowca BMW, który pędził Wojska Polskiego 103 km/h. I miał ponad 0,5 promila we krwi. Stracił prawko, a o jego losie zadecyduje sąd.

predkosc

Nie dość, że pędził znacznie ponad dozwoloną prędkość, to jeszcze był pijany. Takiego kierowcę funkcjonariusze z drogówki złapali 20 września kilka minut przed godz. 9 na ul. Wojska Polskiego w Słubicach.

Ich urządzenia pokazały, że BMW pędziło 103 km/h, dlatego zatrzymali je do kontroli. Kierowcą był 34-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego. I szybko okazało się, że przekroczenie prędkości to nie jedyne przewinienie, jakie ma na sumieniu.

- Podczas wykonywanych czynności policjanci od kierującego poczuli zapach alkoholu. Badanie na stan trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu – relacjonuje Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej komendy policji.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a o jego losie zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. A dodatkowo konsekwencje finansowe.

Niestety, to nie jest odosobniony przypadek. Kierowcy nadal jeżdżą za szybko. Jak informuje M. Jankowska, w 2017 roku policjanci zatrzymali na terenie powiatu słubickiego 40 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama