Słubice: 26 maja 2019   |   Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
reklama
reklama

Słubiczanie odwiedzili szczeciński Salon Maturzystów

Do matury trzeba – a przynajmniej powinno się – porządnie przygotować! Wiadomo, najlepiej zacząć naukę już od września. Tak zrobili uczniowie ostatnich klas słubickiego ogólniaka – wzięli udział w warsztatach maturalnych organizowanych przez Uniwersytet Szczeciński w ramach Salonu Maturzystów.

liceum szczecin

18 września grupa maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słubicach wyjechała do Szczecina – po to, żeby wziąć udział w warsztatach w ramach Salonu Maturzystów. Ich organizatorem był Uniwersytet Szczeciński.

Wykłady te prowadzili eksperci z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Był wśród nich Dariusz Kulma, nauczyciel roku 2008, autor książek do matematyki dla maturzystów właśnie, który także prowadzi największy fanpage dla osób mających przystąpić do matury.

Jego wykład dotyczył oczywiście matematyki i nosił tytuł: „Jak zdać maturę z matematyki, czyli: jak się zmotywować? Jak skutecznie się uczyć i zapamiętywać? Jak wyznaczyć cel i go osiągnąć?”. - Wykładowi towarzyszyło dużo śmiechu, ale i życiowych przykładów – relacjonują uczniowie.

Wzięli również udział w dość nietypowej, bo największej lekcji dla maturzystów, dotyczącej dowodów matematycznych. Jak sami podkreślali, do domu wrócili zmotywowani do nauki. Przed nimi jeszcze kilka miesięcy, które zapewne w sporej części wypełni im nauka właśnie. Nie tylko matematyki.

Naszym maturzystom życzymy oczywiście wytrwałości. A przygotowaniom do matur będziemy się przyglądać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama