Słubice: 29 stycznia 2020   |   Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Co z poradnią chirurgii dziecięcej w słubickim szpitalu? Mamy stanowisko NFZ
reklama
reklama

Co z poradnią chirurgii dziecięcej w słubickim szpitalu? Mamy stanowisko NFZ

Nasza redakcja otrzymała oświadczenie zielonogórskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie utworzenia poradni chirurgii dziecięcej w szpitalu w Słubicach lub w Sulęcinie. NFZ tłumaczy, jak przebiegają konkursy oraz to, gdzie dzieci faktycznie mogą uzyskać pomoc. Okazuje się, że nie zawsze trzeba jechać do poradni w Gorzowie.

chirurgia dzieciea

Już ponad 400 osób podpisało petycję w sprawie utworzenia poradni chirurgii dziecięcej w szpitalu w Słubicach lub Sulęcinie. Wielu z nich ma za sobą wyjazdy do szpitala w Gorzowie z cierpiącym dzieckiem – opisywali swoje doświadczenia w komentarzach do podpisów petycji oraz na naszej stronie.

O tym, że są zbierane podpisy informowaliśmy kilka dni temu. Temat był również poruszany na naszym forum.

W międzyczasie zapytaliśmy NFZ o to, jakie są szanse na to, żeby w słubickim (lub sulęcińskim) szpitalu powstała taka poradnia. Okazało się, że niedawno był konkurs na jej uruchomienie, który zakończył się 23 sierpnia. Wg informacji z NFZ placówka ze Słubic i Sulęcina do takiego konkursu nie przystąpiły (o powody zapytaliśmy zarząd słubickiej lecznicy – czekamy na odpowiedź).

Co ciekawe, NFZ wyraźnie zaznaczył, że poradnie ogólne działające w obu szpitalach mają możliwość… przyjmowania dzieci. To sprzeczne z tym, z czym wielokrotnie spotykali się mali pacjenci i ich rodzice, którzy musieli jechać do Gorzowa nawet z drobnymi urazami.

- Tylko skomplikowane przypadki kierować należy do specjalistów dziecięcych. LOW NFZ nigdy nie kwestionował praktyki przyjmowania dzieci w poradniach ogólnych – wyjaśnia Joanna Branicka z zielonogórskiego NFZ.

Z pełną treścią stanowiska NFZ można zapoznać się poniżej.

ZOBACZ STANOWISKO NFZ

O komentarz do takiego stanowiska poprosiliśmy Małgorzatę Krasowską-Marczyk, prezes słubickiego szpitala. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją na naszej stronie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama