Słubice: 25 marca 2019   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

Dwujęzyczność i polsko-niemiecka szkoła podstawowa

To właśnie na ten temat spotkanie otwarte organizuje stowarzyszenie Unsere Miasto-Nasze Stadt. Jego członkowie dążą do tego, aby na naszym pograniczu powstała taka właśnie, dwujęzyczna podstawówka. I dlatego chcą rozmawiać o bilingwizmie.

Spacer Frankfurt

Zdaniem organizatorów otwartego spotkania „Dwujęzyczność w regionie przygranicznym – polsko-niemiecka szkoła podstawowa”, życie w regionie przygranicznym jest szansą dla pielęgnowania wielojęzyczności, a zwłaszcza znajomości języków polskiego i niemieckiego.

Coraz więcej dzieci dorasta w ścisłym kontakcie z obu językami, np. w dwujęzycznych rodzinach, poprzez kontakt z językiem sąsiada w przedszkolu, czy dlatego, że rodzice przeprowadzili się z jednej strony Odry na drugą. I nabyty przez nie skarb bilingwizmu trzeba pielęgnować – podkreślają Philipp Kubicki, przewodniczący stowarzyszenia Unsere Miasto-Nasze Stadt, i prof. dr Dagmara Jajeśniak-Quast z UE Viadrina.

Tematem spotkania będzie właśnie immersja, czyli zanurzenie w języku, jako najskuteczniejsza metoda dwujęzycznego kształcenia w szkołach podstawowych. Eksperci z Polski i Niemiec wyjaśnią założenia tej metody, a także omówią płynące korzyści. Będzie również czas na zadawanie pytań i dyskusję, przewidziano także poczęstunek.

ZOBACZ PROGRAM

Spotkanie będzie tłumaczone na j. polski i j. niemiecki. Wymagane jest zgłoszenie uczestnictwa poprzez stronę www.stadt-miasto.eu.

Termin: 13.09.2018, godz. 18. Miejsce: Logensaal, Uniwersytet Europejski Viadrina.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama