Słubice: 20 stycznia 2019   |   Imieniny: Fabian, Sebastian
reklama
reklama

Dwujęzyczność i polsko-niemiecka szkoła podstawowa

To właśnie na ten temat spotkanie otwarte organizuje stowarzyszenie Unsere Miasto-Nasze Stadt. Jego członkowie dążą do tego, aby na naszym pograniczu powstała taka właśnie, dwujęzyczna podstawówka. I dlatego chcą rozmawiać o bilingwizmie.

Spacer Frankfurt

Zdaniem organizatorów otwartego spotkania „Dwujęzyczność w regionie przygranicznym – polsko-niemiecka szkoła podstawowa”, życie w regionie przygranicznym jest szansą dla pielęgnowania wielojęzyczności, a zwłaszcza znajomości języków polskiego i niemieckiego.

Coraz więcej dzieci dorasta w ścisłym kontakcie z obu językami, np. w dwujęzycznych rodzinach, poprzez kontakt z językiem sąsiada w przedszkolu, czy dlatego, że rodzice przeprowadzili się z jednej strony Odry na drugą. I nabyty przez nie skarb bilingwizmu trzeba pielęgnować – podkreślają Philipp Kubicki, przewodniczący stowarzyszenia Unsere Miasto-Nasze Stadt, i prof. dr Dagmara Jajeśniak-Quast z UE Viadrina.

Tematem spotkania będzie właśnie immersja, czyli zanurzenie w języku, jako najskuteczniejsza metoda dwujęzycznego kształcenia w szkołach podstawowych. Eksperci z Polski i Niemiec wyjaśnią założenia tej metody, a także omówią płynące korzyści. Będzie również czas na zadawanie pytań i dyskusję, przewidziano także poczęstunek.

ZOBACZ PROGRAM

Spotkanie będzie tłumaczone na j. polski i j. niemiecki. Wymagane jest zgłoszenie uczestnictwa poprzez stronę www.stadt-miasto.eu.

Termin: 13.09.2018, godz. 18. Miejsce: Logensaal, Uniwersytet Europejski Viadrina.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama