Słubice: 26 czerwca 2019   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
reklama
reklama

Szpital dostał od WOŚP sprzęt do resuscytacji

Słubicki szpital, a dokładnie oddział dziecięcy, ma nowy sprzęt od WOŚP. To kolejne dary, jakie nasza lecznica otrzymała od fundacji Jurka Owsiaka. Będzie pomagać najmłodszym pacjentom – tym, którzy dopiero co przyszli na świat.

sprzet wosp_resus

Kolejny podarunek od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Szpitala im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach to zestaw do resuscytacji – cieplarki Panda iRes i Giraffe o wartości 90 tys. zł. 10 września trafiła na Oddział Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowy.

- Jest to nowoczesna aparatura, która ułatwi diagnozowanie noworodków od pierwszych chwil życia – wyjaśnia Janusz Maziuk, ordynator tego oddziału. A Małgorzata Krasowska-Marczyk, prezes zarządu szpitala, podkreśla, że nowy sprzęt to nowa jakość usług na oddziale.

Zestaw do resuscytacji będzie stał w sali porodowej, co dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów. Jolanta Kaznocha, położna oddziałowa zaznacza, że do Słubic przyjeżdżają rodzić pacjentki z całego województwa. – Dla nas jest nagrodą, że coraz więcej pacjentek decyduje się na poród w naszym szpitalu. Chwalą atmosferę, spokój, a przede wszystkim nasz personel i elastyczne podejście do każdej rodzącej – uważa położna.

WOŚP po raz kolejny wsparło słubicką lecznicę nowoczesnym sprzętem. Wcześniej fundacja przekazała m.in. łóżka z szafkami czy lokalizator naczyń krwionośnych, o czym również informowaliśmy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama