Słubice: 24 stycznia 2019   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
reklama
reklama

Szpital dostał od WOŚP sprzęt do resuscytacji

Słubicki szpital, a dokładnie oddział dziecięcy, ma nowy sprzęt od WOŚP. To kolejne dary, jakie nasza lecznica otrzymała od fundacji Jurka Owsiaka. Będzie pomagać najmłodszym pacjentom – tym, którzy dopiero co przyszli na świat.

sprzet wosp_resus

Kolejny podarunek od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Szpitala im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach to zestaw do resuscytacji – cieplarki Panda iRes i Giraffe o wartości 90 tys. zł. 10 września trafiła na Oddział Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowy.

- Jest to nowoczesna aparatura, która ułatwi diagnozowanie noworodków od pierwszych chwil życia – wyjaśnia Janusz Maziuk, ordynator tego oddziału. A Małgorzata Krasowska-Marczyk, prezes zarządu szpitala, podkreśla, że nowy sprzęt to nowa jakość usług na oddziale.

Zestaw do resuscytacji będzie stał w sali porodowej, co dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów. Jolanta Kaznocha, położna oddziałowa zaznacza, że do Słubic przyjeżdżają rodzić pacjentki z całego województwa. – Dla nas jest nagrodą, że coraz więcej pacjentek decyduje się na poród w naszym szpitalu. Chwalą atmosferę, spokój, a przede wszystkim nasz personel i elastyczne podejście do każdej rodzącej – uważa położna.

WOŚP po raz kolejny wsparło słubicką lecznicę nowoczesnym sprzętem. Wcześniej fundacja przekazała m.in. łóżka z szafkami czy lokalizator naczyń krwionośnych, o czym również informowaliśmy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama