Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Poseł Paweł Skutecki otworzył swoje biuro w Słubicach (foto)

Kolejny poseł otworzył w Słubicach swoje biuro – a jest nim Paweł Skutecki z Kukiz’15. Biuro ma pełnić dyżury regularnie, minimum raz w tygodniu. A lokalni liderzy i sympatycy Kukiz’15 rozmawiają o nadchodzących wyborach. Czy wystawią swojego kandydata na burmistrza?

Poseł Kukiz
Biuro poselskie mieści się w Słubickim Centrum Organizacji Pozarządowych. – Te narzędzia, które wynikają z mandatu poselskiego są do dyspozycji wszystkich Polaków. Nie ma to znaczenia, że mieszkam 300 km stąd, jeżeli jest potrzeba, to otwieram biuro – mówił 8 września na jego otwarciu poseł Paweł Skutecki – który przyjechał do Słubic z Bydgoszczy. Nasz region nie ma swojego posła z tego ugrupowania.

Na otwarciu obecni byli również lokalni liderzy i sympatycy ruchu Kukiz’15. Jak zdradził naszej redakcji Ireneusz Woźniak, zaangażowany w tworzenie list wyborczych do zbliżających się wyborów samorządowych, jeszcze nie zostało postanowione, czy Kukiz’15 pójdzie do nich sam, czy zdecyduje się na koalicję.

Wciąż trwają rozmowy, jesteśmy w trakcie negocjacji, dlatego nie mogę powiedzieć na razie nic więcej – poinformował naszą redakcję I. Woźniak. Od wyniku tych rozmów również zależy, czy Kukiz’15 wystawi samodzielnego kandydata na burmistrza. Na spotkaniu z posłem Skuteckim obecny był były włodarz Słubic Ryszard Bodziacki. Już wkrótce okaże się, kogo ruch poprze.

I. Woźniak powiedział również, w jaki sposób będą przyznawane miejsca na listach Kukiz’15 w naszym powiecie. A mianowicie poprzez… losowanie. – Nikt nie zostanie wytypowany i wskazany do zajęcia konkretnego miejsca. Uważamy, że każda osoba, która startuje jest najlepsza i nikogo nie chcemy stawiać wyżej. Dlatego każdy swoje miejsce na liście wylosuje – tłumaczy I. Woźniak.

A kto na tych listach się znajdzie? To będzie wiadomo już niedługo – rozmowy koalicyjne są na finiszu.Podczas otwarcia biura P. Skutecki miał radę dla tych, którzy decydują się na kandydowanie na stanowisko radnego czy burmistrza: - Bądźcie otwarci i służcie tym którzy tego potrzebują, nie tylko tym, którzy na was głosowali – powiedział do zebranych.

Jego biuro ma być otwarte regularnie, co najmniej raz w tygodniu (nie są znane jeszcze dokładne godziny pracy biura). I. Woźniak zapowiada, że poseł będzie aktywnie zajmował się zgłaszanymi do biura sprawami, te najpilniejsze będą trafiały do niego bezpośrednio.


 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama