Słubice: 16 grudnia 2019   |   Imieniny: Albina, Zdzisław
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Czy w Słubicach powstanie poradnia chirurgii dziecięcej? Trwa zbiórka podpisów
reklama
reklama

Czy w Słubicach powstanie poradnia chirurgii dziecięcej? Trwa zbiórka podpisów

Ten temat wraca jak bumerang co jakiś czas: czy w szpitalu w Słubicach lub Sulęcinie powinna powstać poradnia chirurgii dziecięcej? Mówią i piszą o tym rodzice, którzy ze swoimi dziećmi z urazami musieli jechać do szpitala w Gorzowie. A teraz można podpisać petycję w tej sprawie.

chirurgia dzieciea

Ten temat pojawiał się już na naszym forum. Rodzice, odsyłani do szpitala w Gorzowie, opisywali trudy podróży z małym dzieckiem np. ze złamaną lub skręconą nogą i długie oczekiwanie na pomoc w kolejce.

Zostałam odesłana do poradni do Gorzowa z 6-letnim synem, któremu na głowie trzeba było założyć jeden szew na rozbitą głowę. Trwało to 5 minut, obyło się bez znieczulenia, więc, ale sama podróż i czekanie było straszne – opowiada naszej redakcji jedna z mam.

Stąd zrodził się pomysł przygotowania petycji, żeby poradnia pomagająca dzieciom w takich wypadkach powstała bliżej – w szpitalu w Sulęcinie lub w Słubicach. Jej autor również opisuje w niej swoje osobiste doświadczenie:
„Jedno, co  jest pewne w Gorzowie to kolejka, naturalna kolej rzeczy, kiedy jedna przychodnia obsługuje taki teren. Mam osobiste doświadczenie moje dziecko 2 razy miało złamaną nogę, bezsilność wobec bólu i cierpienia są straszne, a jeszcze dochodzi oczekiwanie  w kolejce to jest nie do opisania.”

Do tej pory pod petycją podpisało się ponad 300 osób. Również na naszej stronie uruchomiliśmy sondę, w której można odpowiedzieć na pytanie: Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca? A samą petycję można podpisać TUTAJ.

Wysłaliśmy pytanie o możliwość utworzenia poradni do oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze – czekamy na odpowiedź. Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama