Słubice: 20 maja 2019   |   Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
reklama
reklama

Przyrodnicze muzeum Słubic zaprasza na warsztaty

Muzeum to nie tylko  historia, ale również nasza przyroda. Dlatego Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zaprasza do wspólnego poznawania mieszkańców parku przy al. Niepodległości. Chcecie dowiedzieć się, kto kryje się w koronach drzew, na trawnikach, pod kamieniami?

dziupla sprzatanie parku

Okazuje się, że w ramach projektu „Muzeum Słubic”, realizowanego przez Fundację Dobro Kultury, można poznać nie tylko lokalną historię, ale również przyrodę. Przecież w wielu muzeach są również sale przyrodnicze, prawda?

Ponieważ to muzeum jest wyjątkowe, bo mobilne, to i sala przyrodnicza jest niezwyczajna. Ponieważ mieści się na świeżym powietrzu. A dokładniej – w parku przy al. Niepodległości. To właśnie tu Fundacja Inicjatyw Przyrodniczych Dziupla poprowadzi warsztaty terenowe pt. „Co mieszka w parku przy al. Niepodległości?

- Postaramy się wspólnie poznać to miejsce od podszewki – obiecuje Natalia Duer z fundacji. A w jaki sposób? „Eksponaty” nie będą zamknięte w gablotach, trzeba będzie znaleźć je samemu! - Zajrzymy w korony drzew, przeszukamy trawniki i podniesiemy każdy kamień i liść. Zobaczymy stwory małe i duże, ładne i te brzydsze, znane i nieznane… - mówi N. Duer. Dzięki temu w parku będzie można zobaczyć więcej niż drzewa, ptaki, czy wiewiórki.

Organizator przypomina, żeby ubrać się odpowiednio do warunków pogodowych.

Termin: 16.09.2018, godz. 12.30. Miejsce: zbiórka na placu zabaw przy parku, al. Niepodległości.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama