Słubice: 26 maja 2019   |   Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
reklama
reklama

Władze gminy doceniły najlepszych uczniów

Jak co roku na sierpniowej sesji Rady Miejskiej najlepsi uczniowie, sportowcy i laureaci konkursów przedmiotowych ze słubickich szkół odebrali stypendia. Grono najlepszych liczy 24 osoby. Gratulacje trafiły również do ich rodziców.

stypendysci razem

Stypendium jest formą nagrody, a zarazem wsparcia w dalszym rozwoju najlepszych uczniów. Wynosi 150 zł miesięcznie przez cały kolejny rok szkolny – od września do czerwca.

Co trzeba zrobić, aby je otrzymać? Warunki określa specjalna uchwała Rady Miejskiej w Słubicach. Należy spełnić co najmniej jeden z nich: otrzymać świadectwo z wyróżnieniem (trzeba mieć najwyższą średnią ocen w szkole), uzyskać tytuł finalisty lub laureata w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz co najmniej ocenę dobrą z zachowania, zdobyć jedno z pierwszych trzech miejsc w konkursach, zawodach lub olimpiadach sportowych, artystycznych lub innych dziedzinach i formach aktywności na szczeblu co najmniej wojewódzkim oraz co najmniej ocenę dobrą z zachowania.

W tym roku te wysokie wymagania spełniło 24 młodych, zdolnych i pracowitych młodych ludzi. Jolanta Skręty, dyrektorka Zespołu Administracyjnego Oświaty podkreśliła, że w ten sposób, doceniając najlepszych, kończymy mijający rok szkolny, a rozpoczynamy kolejny.

30 sierpnia, podczas sesji Rady Miejskiej w Słubicach, wyróżnienia wręczali Roman Siemiński, wiceburmistrz Słubic i Mariusz Olejniczak, szef rady. A nazwiska swoich uczniów wyczytywali kolejno dyrektorzy szkół, dla których organem prowadzącym jest gmina Słubice. Wszyscy podkreślali, że są bardzo dumni z dokonań swoich podopiecznych.

Razem z uczniami po odbiór nagrody wychodzili również ich rodzice. I otrzymywali listy gratulacyjne. Ich rolę w wychowaniu i wspieraniu młodzieży podkreślił M. Olejniczak. – Gratuluję nie tylko stypendystom, ale również rodzicom. Należą się im słowa uznania za wychowanie, wiemy, ile pracy kosztuje to, żeby dziecko mogło stanąć tu dziś i odbierać tę wspaniałą nagrodę – powiedział podczas uroczystości.

M. Olejniczak w imieniu radnych i burmistrza gratulował również nagodzonym. – Jesteście wspaniali, jesteście chlubą nie tylko swoich rodziców, ale i nas, samorządu Słubic. Mamy nadzieję, że te stypendia zamienia się kiedyś w prawdziwe, drogocenne nagrody, a wielu z was pracuje na to od lat. Nie poprzestawajcie na tym, pracujcie ciężko – zachęcał młodzież M. Olejniczak. Dziękował również dyrektorom szkól i nauczycielom za ich pracę.

Na koniec wszyscy – stypendyści, rodzice, dyrektorzy oraz radni – ustawili się do pamiątkowego zdjęcia pod Urzędem Miejskim.

A kto znalazł się w gronie najlepszych z najlepszych? Lista znajduje się w zarządzeniu burmistrza z 24 lipca 2018 roku. KLIKNIJ

Ich osiągnięcia naprawdę robią wrażenie. Wśród stypendystów jest m.in. Cyprian Jurkowski, który jako jedyny w gminie może szczycić się średnią 6.0. Jest uczniem Gimnazjum nr 1. Oprócz tego, że świetnie się uczy, bardzo dobrze gra w szachy i startuje w zawodach reprezentując Słubice w tej dyscyplinie. Rozwija się pod bacznym okiem mamy, która jest nauczycielką matematyki.

Inna słubiczanka wyróżniona stypendium, o której pewnie jeszcze nie raz usłyszmy, to Paulina Polańska z Gimnazjum nr 2. To utalentowana dyskobolka, zawodniczka Lubusza Słubice – i faworytka tegorocznych mistrzostw Polski. Ma trzeci wynik w kraju w swojej kategorii wiekowej (41.62). Ducha sportu zaszczepił jej tata, czynny koszykarz - i nie tylko on jest dumny z osiągnięć córki.

Warto dodać, że stypendia, jak co roku, trafiły wyłącznie do uczniów szkół publicznych, dla których organem prowadzącym jest gmina Słubice. Jednak w Słubicach działają również szkoły niepubliczne, tam także nie brakuje zdolnej młodzieży. Marcin Jabłoński, starosta słubicki, zwrócił na to uwagę w komentarzu pod naszym postem z informacją o stypendiach. - Może warto następnym razem pomyśleć także o dzieciach ze szkoły niepublicznej? Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję – napisał M. Jabłoński.

Redakcja portalu Słubice24 również gratuluje wszystkim nagrodzonym i ich rodzicom. Życzymy kolejnych sukcesów, o których z radością będziemy informować.


 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama