Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Władze gminy doceniły najlepszych uczniów

Jak co roku na sierpniowej sesji Rady Miejskiej najlepsi uczniowie, sportowcy i laureaci konkursów przedmiotowych ze słubickich szkół odebrali stypendia. Grono najlepszych liczy 24 osoby. Gratulacje trafiły również do ich rodziców.

stypendysci razem

Stypendium jest formą nagrody, a zarazem wsparcia w dalszym rozwoju najlepszych uczniów. Wynosi 150 zł miesięcznie przez cały kolejny rok szkolny – od września do czerwca.

Co trzeba zrobić, aby je otrzymać? Warunki określa specjalna uchwała Rady Miejskiej w Słubicach. Należy spełnić co najmniej jeden z nich: otrzymać świadectwo z wyróżnieniem (trzeba mieć najwyższą średnią ocen w szkole), uzyskać tytuł finalisty lub laureata w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz co najmniej ocenę dobrą z zachowania, zdobyć jedno z pierwszych trzech miejsc w konkursach, zawodach lub olimpiadach sportowych, artystycznych lub innych dziedzinach i formach aktywności na szczeblu co najmniej wojewódzkim oraz co najmniej ocenę dobrą z zachowania.

W tym roku te wysokie wymagania spełniło 24 młodych, zdolnych i pracowitych młodych ludzi. Jolanta Skręty, dyrektorka Zespołu Administracyjnego Oświaty podkreśliła, że w ten sposób, doceniając najlepszych, kończymy mijający rok szkolny, a rozpoczynamy kolejny.

30 sierpnia, podczas sesji Rady Miejskiej w Słubicach, wyróżnienia wręczali Roman Siemiński, wiceburmistrz Słubic i Mariusz Olejniczak, szef rady. A nazwiska swoich uczniów wyczytywali kolejno dyrektorzy szkół, dla których organem prowadzącym jest gmina Słubice. Wszyscy podkreślali, że są bardzo dumni z dokonań swoich podopiecznych.

Razem z uczniami po odbiór nagrody wychodzili również ich rodzice. I otrzymywali listy gratulacyjne. Ich rolę w wychowaniu i wspieraniu młodzieży podkreślił M. Olejniczak. – Gratuluję nie tylko stypendystom, ale również rodzicom. Należą się im słowa uznania za wychowanie, wiemy, ile pracy kosztuje to, żeby dziecko mogło stanąć tu dziś i odbierać tę wspaniałą nagrodę – powiedział podczas uroczystości.

M. Olejniczak w imieniu radnych i burmistrza gratulował również nagodzonym. – Jesteście wspaniali, jesteście chlubą nie tylko swoich rodziców, ale i nas, samorządu Słubic. Mamy nadzieję, że te stypendia zamienia się kiedyś w prawdziwe, drogocenne nagrody, a wielu z was pracuje na to od lat. Nie poprzestawajcie na tym, pracujcie ciężko – zachęcał młodzież M. Olejniczak. Dziękował również dyrektorom szkól i nauczycielom za ich pracę.

Na koniec wszyscy – stypendyści, rodzice, dyrektorzy oraz radni – ustawili się do pamiątkowego zdjęcia pod Urzędem Miejskim.

A kto znalazł się w gronie najlepszych z najlepszych? Lista znajduje się w zarządzeniu burmistrza z 24 lipca 2018 roku. KLIKNIJ

Ich osiągnięcia naprawdę robią wrażenie. Wśród stypendystów jest m.in. Cyprian Jurkowski, który jako jedyny w gminie może szczycić się średnią 6.0. Jest uczniem Gimnazjum nr 1. Oprócz tego, że świetnie się uczy, bardzo dobrze gra w szachy i startuje w zawodach reprezentując Słubice w tej dyscyplinie. Rozwija się pod bacznym okiem mamy, która jest nauczycielką matematyki.

Inna słubiczanka wyróżniona stypendium, o której pewnie jeszcze nie raz usłyszmy, to Paulina Polańska z Gimnazjum nr 2. To utalentowana dyskobolka, zawodniczka Lubusza Słubice – i faworytka tegorocznych mistrzostw Polski. Ma trzeci wynik w kraju w swojej kategorii wiekowej (41.62). Ducha sportu zaszczepił jej tata, czynny koszykarz - i nie tylko on jest dumny z osiągnięć córki.

Warto dodać, że stypendia, jak co roku, trafiły wyłącznie do uczniów szkół publicznych, dla których organem prowadzącym jest gmina Słubice. Jednak w Słubicach działają również szkoły niepubliczne, tam także nie brakuje zdolnej młodzieży. Marcin Jabłoński, starosta słubicki, zwrócił na to uwagę w komentarzu pod naszym postem z informacją o stypendiach. - Może warto następnym razem pomyśleć także o dzieciach ze szkoły niepublicznej? Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję – napisał M. Jabłoński.

Redakcja portalu Słubice24 również gratuluje wszystkim nagrodzonym i ich rodzicom. Życzymy kolejnych sukcesów, o których z radością będziemy informować.


 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama