Słubice: 26 maja 2019   |   Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
reklama
reklama

Jak Gruzin udawał Łotysza

Obywatel Gruzji nie otrzymał w Niemczech międzynarodowej ochrony, więc postanowił spróbować jeszcze raz – podając się za Łotysza. Ten plan udaremnili funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku. Teraz cudzoziemcowi grożą mu 3 lata więzienia.

gruzja pass

Pogranicznicy ze Świecka nie dali się nabrać. 30 sierpnia rano zatrzymali wjeżdżającego do Polski Volkswagena Craftera. Jego kierowca oświadczył, że jest obywatelem Łotwy i pokazał łotewskie dokumenty - dowód osobisty i prawo jazdy.

- Strażnicy graniczni szybko stwierdzili, że dokumenty są w całości podrobione – wykonane na wzór oryginalnych – mówi Rafał Potocki, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. I poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych ustalili, że 28-latek jest w rzeczywistości Gruzinem, który złożył w Niemczech wniosek o azyl – a ten nie został mu przyznany.

Mężczyzna używał podrobionych dokumentów, żeby ponownie spróbować zalegalizować swój pobyt w Niemczech. Teraz poniesie konsekwencje. - Gruzin usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy i posługiwania się fałszywymi dokumentami. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3 – wyjaśnia R. Potocki. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku.

R. Potocki podaje, że w tym roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 27 podrobionych dowodów osobistych.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama