Słubice: 26 maja 2019   |   Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Tomasz Ciszewicz nie będzie ubiegać się o fotel burmistrza – trzecim kandydatem Mariusz Olejniczak
reklama
reklama

Tomasz Ciszewicz nie będzie ubiegać się o fotel burmistrza – trzecim kandydatem Mariusz Olejniczak

To już pewne. Tomasz Ciszewisz ogłosił, że nie będzie po raz trzeci startować w wyborach na burmistrza Słubic. Kandydatem na to stanowisko z jego środowiska politycznego będzie Mariusz Olejniczak, który aktualnie pełni funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Słubicach.

Mariusz Olejniczak
Mariusz Olejniczak będzie kandydować na burmistrza Słubic

Obaj panowie ogłosili tę informację na konferencji prasowej, która odbyła się dziś o godz. 17 przed siedzibą Urzędu Miejskiego w Słubicach. Zorganizował ją M. Olejniczak, który przedstawił, dlaczego ma zamiar ubiegać się o stanowisko burmistrza i jakie będą jego najważniejsze cele.

Choć szczegóły jego programu wyborczego poznamy za kilka dni, to wiemy już, że kandydat chciałby się skupić na „kontynuacji dotychczasowych działań i skutecznym rozwiązywaniu trudnych spraw”. Jak sam zadeklarował, pomóc ma mu w tym dotychczasowe doświadczenie i praca w ostatniej kadencji.

M. Olejniczak obiecał, że zajmie się obwodnicą Słubic, gospodarką odpadami czy dostępnością do szeroko rozumianej służby zdrowia. Bliskie jego sercu są sprawy komunalne – stąd zwrócenie uwagi na takie kwestie jak drogi, chodniki, miejsca zielone czy zagospodarowanie terenów przy Odrze.

olejniczak konf
M. Olejniczak dostał poparcie obecnego burmistrza

Kandydat na burmistrza podkreślił, że on i jego zwolennicy, w tym także kandydaci na radnych, nie są politykami, lecz samorządowcami, którzy chcą pracować na rzecz gminy i jej mieszkańców. Tych ostatnich zachęcił do dialogu i współpracy.

Jesteśmy otwarci na kolejne pomysły dotyczące rozwoju naszego miasta. Nasza gmina, nasze Słubice, nasze sołectwa muszą być po prostu fajnym miejscem do mieszkania, uczenia się, pracowania i spędzania wolnego czasu – powiedział M. Olejniczak.

O swoim poparciu dla M. Olejniczaka zapewnił obecny burmistrz Tomasz Ciszewicz. - Ja swój głos w wyborach na burmistrza Słubic oddam właśnie na niego, do czego będę też zachęcał mieszkańców - zaznaczył.

A jak argumentował decyzję o nie kandydowaniu ponownie na to stanowisko? Wyjaśnił, że postanowił realizować się zawodowo w innych niż dotychczas obszarach. Przy okazji podziękował również mieszkańcom i swoim współpracownikom za 8 lat pracy na rzecz słubickiego samorządu. Wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie, które na konferencji otrzymała także i nasza redakcja. Jego pełną treść znajdziecie w osobnej publikacji - KLIKNIJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama