Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Tomasz Ciszewicz nie będzie ubiegać się o fotel burmistrza – trzecim kandydatem Mariusz Olejniczak
reklama
reklama

Tomasz Ciszewicz nie będzie ubiegać się o fotel burmistrza – trzecim kandydatem Mariusz Olejniczak

To już pewne. Tomasz Ciszewisz ogłosił, że nie będzie po raz trzeci startować w wyborach na burmistrza Słubic. Kandydatem na to stanowisko z jego środowiska politycznego będzie Mariusz Olejniczak, który aktualnie pełni funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Słubicach.

Mariusz Olejniczak
Mariusz Olejniczak będzie kandydować na burmistrza Słubic

Obaj panowie ogłosili tę informację na konferencji prasowej, która odbyła się dziś o godz. 17 przed siedzibą Urzędu Miejskiego w Słubicach. Zorganizował ją M. Olejniczak, który przedstawił, dlaczego ma zamiar ubiegać się o stanowisko burmistrza i jakie będą jego najważniejsze cele.

Choć szczegóły jego programu wyborczego poznamy za kilka dni, to wiemy już, że kandydat chciałby się skupić na „kontynuacji dotychczasowych działań i skutecznym rozwiązywaniu trudnych spraw”. Jak sam zadeklarował, pomóc ma mu w tym dotychczasowe doświadczenie i praca w ostatniej kadencji.

M. Olejniczak obiecał, że zajmie się obwodnicą Słubic, gospodarką odpadami czy dostępnością do szeroko rozumianej służby zdrowia. Bliskie jego sercu są sprawy komunalne – stąd zwrócenie uwagi na takie kwestie jak drogi, chodniki, miejsca zielone czy zagospodarowanie terenów przy Odrze.

olejniczak konf
M. Olejniczak dostał poparcie obecnego burmistrza

Kandydat na burmistrza podkreślił, że on i jego zwolennicy, w tym także kandydaci na radnych, nie są politykami, lecz samorządowcami, którzy chcą pracować na rzecz gminy i jej mieszkańców. Tych ostatnich zachęcił do dialogu i współpracy.

Jesteśmy otwarci na kolejne pomysły dotyczące rozwoju naszego miasta. Nasza gmina, nasze Słubice, nasze sołectwa muszą być po prostu fajnym miejscem do mieszkania, uczenia się, pracowania i spędzania wolnego czasu – powiedział M. Olejniczak.

O swoim poparciu dla M. Olejniczaka zapewnił obecny burmistrz Tomasz Ciszewicz. - Ja swój głos w wyborach na burmistrza Słubic oddam właśnie na niego, do czego będę też zachęcał mieszkańców - zaznaczył.

A jak argumentował decyzję o nie kandydowaniu ponownie na to stanowisko? Wyjaśnił, że postanowił realizować się zawodowo w innych niż dotychczas obszarach. Przy okazji podziękował również mieszkańcom i swoim współpracownikom za 8 lat pracy na rzecz słubickiego samorządu. Wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie, które na konferencji otrzymała także i nasza redakcja. Jego pełną treść znajdziecie w osobnej publikacji - KLIKNIJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama