Słubice: 26 maja 2019   |   Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
reklama
reklama

Kolejni nielegalni imigranci zatrzymani przy polskiej granicy

Pełne ręce roboty mają w okresie wakacyjnym nasi pogranicznicy. Nie ma praktycznie tygodnia, żeby kolejne grupy nielegalnych imigrantów nie próbowały przekroczyć polsko-niemieckiej granicy. W ostatnich dniach zatrzymano arabską rodzinę, obywatela Nigerii i trzech Wietnamczyków.

08 wietnam

Ci ostatni próbowali dostać się do Niemiec 10 sierpnia. Podróżowali osobowym VW Passatem razem z 69-letnim mieszkańcem woj. mazowieckiego. Wpadli podczas rutynowej kontroli na terenie byłego przejścia granicznego w Świecku.

Cała trójka wraz z kierowcą została zatrzymana. Mundurowi sprawdzają teraz w jaki sposób dostali się do naszego kraju i jak wyglądał cały proceder. Za pomoc w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy odpowie też kierowca, grozi mu za to nawet 3 lata więzienia.

Dzień później w tym samym kierunku próbował przedostać się Nigeryjczyk, podobnie jak Wietnamczycy nie posiadający przy sobie żadnych dokumentów. Mężczyzna podróżował autobusem relacji Radom – Barcelona. Został zatrzymany przez pograniczników podczas kontroli. Funkcjonariusze ustalą teraz okoliczności jego wjazdu i pobytu w Polsce.

Ostatnia próba miała miejsce 12 sierpnia. Tym razem była to trzyosobowa rodzina pochodzenia arabskiego, która jechała autokarem z Poznania do Berlina. Pogranicznicy skontrolowali pojazd, gdy przejeżdżał przez Świecko.

Kobieta z dwójką nieletnich dzieci miała przy sobie czeskie paszporty biometryczne, ale dokumenty okazały się być fałszywe. Cudzoziemcy zostali zatrzymani. Pogranicznicy są w trakcie ustalania ich tożsamości oraz sposobu, w jaki dostali się do Polski.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama