Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Kolejni nielegalni imigranci zatrzymani przy polskiej granicy

Pełne ręce roboty mają w okresie wakacyjnym nasi pogranicznicy. Nie ma praktycznie tygodnia, żeby kolejne grupy nielegalnych imigrantów nie próbowały przekroczyć polsko-niemieckiej granicy. W ostatnich dniach zatrzymano arabską rodzinę, obywatela Nigerii i trzech Wietnamczyków.

08 wietnam

Ci ostatni próbowali dostać się do Niemiec 10 sierpnia. Podróżowali osobowym VW Passatem razem z 69-letnim mieszkańcem woj. mazowieckiego. Wpadli podczas rutynowej kontroli na terenie byłego przejścia granicznego w Świecku.

Cała trójka wraz z kierowcą została zatrzymana. Mundurowi sprawdzają teraz w jaki sposób dostali się do naszego kraju i jak wyglądał cały proceder. Za pomoc w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy odpowie też kierowca, grozi mu za to nawet 3 lata więzienia.

Dzień później w tym samym kierunku próbował przedostać się Nigeryjczyk, podobnie jak Wietnamczycy nie posiadający przy sobie żadnych dokumentów. Mężczyzna podróżował autobusem relacji Radom – Barcelona. Został zatrzymany przez pograniczników podczas kontroli. Funkcjonariusze ustalą teraz okoliczności jego wjazdu i pobytu w Polsce.

Ostatnia próba miała miejsce 12 sierpnia. Tym razem była to trzyosobowa rodzina pochodzenia arabskiego, która jechała autokarem z Poznania do Berlina. Pogranicznicy skontrolowali pojazd, gdy przejeżdżał przez Świecko.

Kobieta z dwójką nieletnich dzieci miała przy sobie czeskie paszporty biometryczne, ale dokumenty okazały się być fałszywe. Cudzoziemcy zostali zatrzymani. Pogranicznicy są w trakcie ustalania ich tożsamości oraz sposobu, w jaki dostali się do Polski.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama