Słubice: 24 marca 2019   |   Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
reklama
reklama

Strażacy wyróżnieni za akcję w Collegium Polonicum

To była ciężka akcja, ale oni spisali się na medal – strażacy, który 31 lipca brali udział w akcji ratowania Collegium Polonicum, otrzymali nagrody. Wyróżnienia wręczył im komendant Wojciech Śliwiński.

strazacy nagroda

Specjalna uroczystość odbyła się 10 sierpnia w siedzibie Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach. Nagrody finansowe otrzymało siedmiu strażaków, którzy tego dnia stanowili obsadę jednostki ratowniczo-gaśniczej i brali udział w akcji gaszenia pożaru budynku Collegium Polonicum w Słubicach.

- Trafne decyzje oraz sprawne i skuteczne działania podjęte w pierwszej fazie działań skutkowały szybkim opanowaniem pożaru i znacznym ograniczeniem jego rozmiaru oraz powstałych strat materialnych – podkreśla Michał Borowy z PSP w Słubicach.

Wcześniej, osobne podziękowania przekazał strażakom Marcin Wysocki, kanclerz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją wdzięczność powszechnie wyrażali również mieszkańcy Słubic, którzy z bliska i na własne oczy obserwowali działania strażaków.

Przypomnijmy, w akcji brało udział łącznie 16 strażackich zastępów (część z nich czekała w odwodzie). Oprócz zawodowych strażaków w gaszeniu ognia pomagali także druhowie OSP z okolicznych miejscowości. Akcja rozpoczęła się około godz. 22:30, sytuacja została opanowana około północy, a dogaszanie trwało jeszcze do 6 rano.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama