Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
reklama
reklama

Unieważniono przetarg na budowę wieży Kleista

Nadal nie wiadomo, kto wybuduje wieżę Kleista. Do zakończonego niedawno przetargu stanęła tylko jedna firma. Jednak jej oferta znacznie przekraczała kwotę, która gmina zamierza przeznaczyć na ten cel. Już wiadomo, że przetarg został unieważniony.

Wieża Kleista


Otwarcie ofert w przetargu odbyło się 30 lipca. Informowaliśmy o tym, że jedyna firma, która do niego stanęła, B&W Usługi Budowlane Bożena Dzikowska z Pruszcza Gdańskiego, wyceniła zbudowanie wieży wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą na ponad 12,5 mln. zł. A dla słubickich urzędników to zdecydowanie za dużo.

- Gmina odrzuciła jej ofertę, bo na budowę wieży zamierza przeznaczyć 4,6 mln - wyjaśnia Beata Bielecka, rzecznik Urzędu Miejskiego w Słubicach. Podstawą odwołania przetargu jest art. 93 ustawy Prawo zamówień publicznych, który mówi, że „zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.”

ZOBACZ OGŁOSZENIE

Przypomnijmy, całkowity koszt tego przedsięwzięcia po stronie polskiej wynosi 1.102.495,88 euro. Wkład własny gminy Słubice to 165.374,38 euro, a planowana dotacja z UE zamyka się w kwocie 937.121,50 euro. W ramach tego projektu zostanie również podświetlony most łączący Słubice i Frankfurt.

Gmina nadal będzie poszukiwać wykonawcy inwestycji, prawdopodobnie niedługo zostanie ogłoszony kolejny przetarg.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama