Słubice: 10 grudnia 2018   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
reklama
reklama

„Konstytucyjne” plakaty zawisły także w Słubicach

Dalszy ciąg politycznej dyskusji wokół przyszłości polskiego systemu prawa. Aktywiści w wielu miastach w Polsce rozpoczęli akcję rozwieszania symbolu walki o przestrzeganie konstytucji. Przyłączyli się do niej również słubiczanie zaangażowani w Łańcuch Światła.

konstytucja slup

Na czym polega akcja? Wyjaśnia to Bernard Łysiak, lider słubickiej grupy. – Wystarczy pobrać naszą fotkę z napisem konstytucja, następnie wydrukować, a potem wywiesić np. na balkonie, samochodzie lub zrobić sobie selfie i wstawić jako fotkę profilową – zachęca.

Jak sam tłumaczy, ten napis jest pokojowym symbolem walki o przestrzeganie konstytucji. Pojawił się już m.in. na słupach ogłoszeniowych w Słubicach oraz na… pomniku Mikołaja Kopernika we Frankfurcie.

- Po niedawnej manifestacji pod słubickim sądem to nasz kolejny pomysł na zwracanie uwagi na przestrzeganie konstytucji. Chcemy pokazać rządzącym, że my Polacy nie godzimy się na łamie naszej konstytucji – podkreśla B Łysiak.

Podobne akcje odbywają się w całym kraju. Sympatycy Komitetu Obrony Demokracji zawieszają na pomnikach koszulki z napisem „konstytucja”. W Łodzi ten napis trafił na 9 pomników, m.in. Juliana Tuwima, Artura Rubinsteina czy Misia Uszatka. W Białej Podlaskiej ktoś założył na pomnik Lecha Kaczyńskiego baner z napisem „konstytucja”. A w Szczecinie a monument przedstawiający byłego prezydenta włożono koszulkę z hasłem „Konstytucja, Jędrek”.

POBIERZ PLAKAT

Plakat konstytucja

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama