Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

„Konstytucyjne” plakaty zawisły także w Słubicach

Dalszy ciąg politycznej dyskusji wokół przyszłości polskiego systemu prawa. Aktywiści w wielu miastach w Polsce rozpoczęli akcję rozwieszania symbolu walki o przestrzeganie konstytucji. Przyłączyli się do niej również słubiczanie zaangażowani w Łańcuch Światła.

konstytucja slup

Na czym polega akcja? Wyjaśnia to Bernard Łysiak, lider słubickiej grupy. – Wystarczy pobrać naszą fotkę z napisem konstytucja, następnie wydrukować, a potem wywiesić np. na balkonie, samochodzie lub zrobić sobie selfie i wstawić jako fotkę profilową – zachęca.

Jak sam tłumaczy, ten napis jest pokojowym symbolem walki o przestrzeganie konstytucji. Pojawił się już m.in. na słupach ogłoszeniowych w Słubicach oraz na… pomniku Mikołaja Kopernika we Frankfurcie.

- Po niedawnej manifestacji pod słubickim sądem to nasz kolejny pomysł na zwracanie uwagi na przestrzeganie konstytucji. Chcemy pokazać rządzącym, że my Polacy nie godzimy się na łamie naszej konstytucji – podkreśla B Łysiak.

Podobne akcje odbywają się w całym kraju. Sympatycy Komitetu Obrony Demokracji zawieszają na pomnikach koszulki z napisem „konstytucja”. W Łodzi ten napis trafił na 9 pomników, m.in. Juliana Tuwima, Artura Rubinsteina czy Misia Uszatka. W Białej Podlaskiej ktoś założył na pomnik Lecha Kaczyńskiego baner z napisem „konstytucja”. A w Szczecinie a monument przedstawiający byłego prezydenta włożono koszulkę z hasłem „Konstytucja, Jędrek”.

POBIERZ PLAKAT

Plakat konstytucja

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama