Słubice: 24 marca 2019   |   Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
reklama
reklama

W Słubicach będą kolejne ścieżki rowerowe

Czy Słubice mogą być miastem przyjaznym dla rowerzystów? Na razie sporo do tego brakuje, ale władze gminy zrobiły w tym celu kolejny krok. Właśnie ruszył przetarg na kolejne odcinki ścieżek rowerowych.

rower odra

Gmina Słubice planuje wybudować dalszą część ścieżki na wale przeciwpowodziowym wzdłuż Odry. Chodzi o ponad 2-kilometrowy odcinek od Nowego Lubusza w stronę Górzycy. Drugie miejsce to ul. Powstańców Wielkopolskich, gdzie od wysokości skrzyżowania z drogą krajową nr 29 ma powstać nitka dla rowerzystów o długości 700 metrów.

Co ważne, obie ścieżki mają być asfaltowe (brukowa kostka na wale była dość niefortunnym pomysłem i rowerzyści narzekają na nią od dawna). Koszt ich powstania oszacowano na 1,1 mln złotych.

To jednak nie wszystko, bo jak deklaruje sam burmistrz Tomasz Ciszewicz, ścieżka na wale to pierwszy etap większej inwestycji, która jest w planach gminy. - Docelowo chcemy zbudować ścieżkę, która będzie prowadziła do granicy gminy. Cała ścieżka ma mieć w sumie 9 km – wyjaśnia burmistrz.

Jak zapowiadają urzędnicy, inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku. Sprawie będziemy się przyglądać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama