Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Kebaby od Arkadasza pomogły choremu Arkowi

Sporo osób skusiło się na urodzinową wyżerkę w Arkadasz Kebab. Aby otrzymać jednego z 1000 kebabów, trzeba było odstać swoje w kolejce. Ale opłaciło się – to, co trafiło do puszek Fundacji Grupy Pomagamy zostanie przeznaczone na leczenie Arka Karpowicza. Już w środę zaczyna immunoterapię w Kolonii!

kebab arkadasz_3urodziny

Dokładnie 8792,40 zł – tyle udało się zebrać podczas 3 urodzin kebaba Arkadasza, które odbyły się 28 lipca. Są to środki ze sprzedaży kebabów (były w urodzinowej cenie 7.50 zł), ale także kolorowych fundacyjnych bransoletek i puszki, z którą po mieście chodził żółty pokemon, czyli Łukasz Jędrkiewicz. – Dziękujemy wszystkim, bo to jest nasza wspólna zasługa – podkreśla Aleksandra Kołek, prezes Fundacji Grupy Pomagamy.

Z tak nietypową propozycją wyszli właściciele lokalu – Aleksandra i Paweł Sokołowscy. Odzew był bardzo duży, po przekąskę ustawiały się długie kolejki, przychodzili nawet Ci, którzy na co dzień nie jadają potraw tego typu. Zainteresowanie było tak duże, że w pewnym momencie zabrakło nawet mięsa, ale obsługa szybko uzupełniła zapasy.

Sprzedaż kebabów, z których cały dochód został przeznaczony na terapię Arkadiusza Karpowicza, to kolejna akcja, mająca pomóc zebrać środki na ratowanie życia słubiczanina. A już wcześniej odbyły się bal charytatywny i festyn (o których także pisaliśmy). Co dalej?

Już wiadomo, że kosztorys immunoterapii w klinice w Kolonii wynosi 90 tys. euro, czyli ok. 360 tys. zł. Do tej pory udało się zebrać ok. 220 tys. zł, brakuje więc jeszcze ok. 140 tys. Choć, jak mówi A. Kołek,  do kosztów terapii dochodzą jeszcze leki, więc ta kwota może się zmieniać. Ale najważniejsze jest to, że pozwala już zacząć leczenie. W najbliższą środę Arek Karpowicz wyrusza na pierwszy cykl immunoterapii, w klinice w Kolonii spędzi tydzień.

Jego partnerka, Małgorzata Eberchart odkreśla, jak ważne jest dla nich wsparcie, które otrzymują – i jak są za nie wdzięczni. - To wszystko daje nam w tym trudnym czasie poczucie spokoju i bezpieczeństwa, zdejmuje z nas problemy i kłopoty związane ze sfinansowaniem tak drogiej terapii. Daje nam siłę i utwierdza w przekonaniu, że wszystko się uda – podkreśla M. Eberchart.

Tym, którzy chcą pomóc przypominamy, że cały czas trwają również internetowe licytacje. Na specjalnie utworzonej grupie na Facebooku można wystawić i kupić wiele rozmaitych przedmiotów czy usług. W tej chwili można zawalczyć m.in.. o voucher na indywidualny trening z zawodnikiem MMA Mamedem Khalidovem.

Zainteresowanych zapraszamy na: www.facebook.com/groups/286927735181830.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama