Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Łańcuch światła przed słubickim sądem

Ostatni protest w Słubicach przeciwko zmianom w sądownictwie odbył się w grudniu zeszłego roku i - jak się okazuje - nie był wcale ostatnim. Mimo wakacyjnej pory, Słubicka Inicjatywa Demokratyczna organizuje dziś kolejną manifestację.

Protest Słubice

Wakacje nie są przerwą od polityki, także tej rządowej. Zapowiadana na dziś wieczór manifestacja przed słubickim sądem ma być wyrazem wsparcia dla prof. Małgorzaty Gesdorf. Ona sama uważa, że kadencyjność na jej stanowisku nie podlega regulacjom ustawowym i dlatego jeszcze przez dwa lata pełni funkcję pierwszej prezes Sądu Najwyższego, natomiast kancelaria prezydenta RP podtrzymuje, że prof. Gesdorf zgodnie z obowiązującym prawem jest już sędzią w stanie spoczynku, więc funkcji tej nie może dłużej pełnić.

- Znów wychodzimy by zamanifestować nasz sprzeciw wobec zawłaszczania sądów przez polityków – zapowiada Bernard Łysiak z partii Razem, jeden z organizatorów manifestacji. Tłumaczy, że jest to potrzebne, ponieważ wciąż trwa walka o Sąd Najwyższy, orzekający o ważności wyborów powszechnych.

Organizatorzy zachęcają, żeby podczas manifestacji pokazać swoje przywiązanie do państwa prawa i europejskich wartości. I zabrać ze sobą latarki, flagi Polski i Unii Europejskiej.

Protest rozpocznie się 24 lipca o godz. 20.00 i potrwa do około 21.30. Więcej o akcji na facebookowej stronie wydarzenia - ZOBACZ
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama