Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama

Trwają remonty na drogach wojewódzkich

Lato to czas wyjazdów, ale również remontów dróg. Jak informuje Urząd Marszałkowski, prace na drogach wojewódzkich idą pełną parą – obecnie realizowanych jest około 20 inwestycji, w tym dwie w powiecie słubickim.

droga 134_remont

O rozbudowę i modernizację sieci dróg dbamy od lat. To właśnie takie inwestycje wpływają na rozwój regionu, a jako samorząd województwa odpowiadamy za tworzenie przyjaznych warunków gospodarczych – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.

W 2017 roku w ramach programu RPO Lubuskie 2020 zrealizowano 16 inwestycji za blisko 190 mln zł. Część z nich nie została zakończona – np. w naszym województwie wciąż rozbudowywana jest trasa S3, która wg zamierzeń ma biec od Świnoujścia po granicę z Czechami.

Z 20 inwestycji jakie obecnie realizowane są na drogach wojewódzkich dwie dotyczą dróg w powiecie słubickim. Pierwszą z nich jest droga nr 137, relacji Słubice-Sulęcin-Międzyrzecz, która do końca marca 2020 r. zostanie zmodernozowana na 4 odcinkach o łącznej długości 5,61 km. Inwestycja to projekt unijny o całkowitej wartości ponad 13 mln zł. Zakres robót obejmuje m.in. przebudowę nawierzchni z uregulowaniem szerokości, przebudowę zjazdów, poboczy, rowów, poprawę elementów oznakowania. Obecnie na dwóch odcinkach prowadzone są roboty budowlane.

Drugą, obecnie modernizowaną drogą wojewódzką, jest droga nr 134 relacji Ośno Lubuskie – Rzepin. Inwestycja ma zakończyć się w lipcu 2019 roku, również jest projektem unijnym finansowanym z RPO Lubuskie 2020. Jej wartość to prawie 15 mln zł. Łącznie zmodernizowanych zostanie 10,2 km drogi. Na wybranych odcinkach zostanie wzmocniona nawierzchnia, przebudowane zjazdy, zaplanowano również zbudowanie zatoki do ważenia pojazdów. Obecnie trwa etap robót budowlanych.

Damy znać, gdy obie inwetycje będą oficjalnie ukończone.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama