Słubice: 23 października 2019   |   Imieniny: Marty, Marcina, Rafała
reklama
reklama

Pontony i kaczki opanowały Odrę (foto/wideo)

Pływać każdy może… jeden ponton lepiej, inny gorzej. Trasę Wowi-CouchSurfing na Odrze pokonały wszystkie pontony. Nieco gorzej poszło kaczkom z loterii. Ale kilku udało się dopłynąć – i te przyniosły swoim właścicielom nagrody.

Wyścig pontonów

Odra jest żeglowna – przynajmniej na pontonach. Pokazali to uczestnicy drugiej edycji widowiskowej pływackiej imprezy, czyli Wowi-CouchSurfing. Jej zasady są proste: wolno pływać na wszystkim, co nie ma silnika, ale może poruszać się po wodzie. Do nietypowej rywalizacji zaprosiła mieszkańców dwumiasta frankfurcka spółka mieszkaniowa WOWI.

W tegorocznym wyścigu udział wzięło 13 ekip. Wystartowali na Koziej Wyspie, a ich zadaniem było dopłynąć do mety zlokalizowanej na jednej z główek na wysokości portu zimowego. Trasa nie taka krótka, ale nie sprawiła dmuchanym pojazdom zbyt wielu problemów. Tylko jeden kajak własnej roboty nie dał rady dotrzeć do mety – zawodnik potrzebował pomocy innych uczestników wyścigu.

Jednak w tym wyścigu to nie rywalizacja była najważniejsza, a zabawa. Należy podkreślić, że nad bezpieczeństwem zawodników czuwał profesjonalny zespół zawodników, tak aby każdy cało i bezpiecznie dotarł do brzegu.

Podobne jak przed rokiem przewidziano nagrody w dwóch kategoriach – dla załogi, która najszybciej pokonała całą trasę, oraz za najbardziej kreatywną konstrukcję pływającą. Najlepsi otrzymali przechodni puchar oraz talony do jednej z restauracji marki Redo we Frankfurcie.

Z nagród cieszyć się będzie również kilku „właścicieli” żółtych kaczuszek. Kaczuszkowa loteria również w tym roku cieszyła się dużą popularnością.

Ze względu na wiatr organizatorzy przenieśli start 5555 kaczuszek na początek wyspy. Chcieli, żeby popłynęły w stronę mostku łączącego Frankfurt z Kozią Wyspą. Już po wypuszczeniu ich do Odry okazało się, że nie wszystkie są „posłuszne”, część płynęła, ale w drugą stronę, inne stały w miejscu. Ale sporo płynęło we właściwym kierunku, choć powoli. Wyłowiono te, które znalazły się najbliżej mety – i na tej podstawie wytypowano zwycięzców loterii.

Główną nagrodę, czyli wczasy na Dominikanie wygrał właściciel losu i kaczki z numerem 2132. Łącznie nagrody trafiły do 29 osób, które miały najwięcej szczęścia. Pełną listą można sprawdzić w siedzibie Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej, która mieści się w Domu Bolfrasa we Frankfurcie. Jest też do pobrania na naszej stronie TUTAJ.

WideoGaleria zdjęć

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama