Słubice: 17 listopada 2018   |   Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
reklama
reklama

Pracownice stacji pomogły zatrzymać pijanego kierowcę

Był pijany, awanturował się i chciał jechać dalej. Taki kierowca pojawił się na jednej z okolicznych stacji benzynowych. Dalszą podróż uniemożliwiła mu obsługa stacji, która nie tylko wezwała policję, ale zdecydowała się na zabranie mężczyźnie kluczyków. Krewki kierowca stracił prawko i trafi przed sąd.

policja pijani

Wszystko działo się 9 lipca w nocy około 2 w nocy. – Facet był pijany, wyzywał, klął, zachowywał się bardzo wulgarnie – taką informację przekazała nam jedna z czytelniczek, która była świadkiem całej sytuacji. Działo się to na jednej ze stacji benzynowych.

Pijany 42-latek podjechał Fordem, kupił papierosy i chciał odjechać. Ale pracownice stacji zachowały się odważnie i odpowiedzialnie – jedna zabrała mu kluczyki, a druga w tym czasie zadzwoniła na policję. Choć kosztowało je to sporo nerwów – mężczyzna był wulgarny i je obrażał.

Dyżurny przekazał tę informację jednemu z policyjnych patroli, który natychmiast udał się na miejsce. Jak się okazało, podejrzenia zgłaszającej okazały się słuszne. - Badanie stanu trzeźwości mężczyzny potwierdziło, że jest pijany. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. To obywatel Polski zamieszkującego na stałe na terenie Niemiec – relacjonuje Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej policji.

Mężczyzna musi teraz liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, auto trafiło na policyjny parking. Kiedy wytrzeźwieje, odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grożą mu za to 2 lata więzienia.

To kolejny niechlubny przypadek do policyjnej statystyki. Jak informuje M. Jankowska, w 2017 roku policjanci ze słubickiej drogówki przeprowadzili prawie 28 tyś. kontroli stanu trzeźwości i zatrzymali ponad 200 nietrzeźwych kierujących.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama