Słubice: 24 marca 2019   |   Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
reklama
reklama

Czy należy ograniczyć sprzedaż alkoholu? Wypowiedz się!

Czy w Słubicach należy ograniczyć sprzedaż napojów alkoholowych? Takie rozwiązanie prawne daje samorządom nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Gmina Słubice postanowiła w tej sprawie uruchomić konsultacje społeczne.

piwo zakaz

O temacie pierwszy raz pisaliśmy w lutym tego roku, tuż po podpisaniu ustawy przez prezydenta Andrzeja Dudę - ZOBACZ. Teraz z Urzędu Miejskiego w Słubicach otrzymaliśmy ogłoszenie w sprawie uruchomienia konsultacji społecznych. Burmistrz Tomasz Ciszewicz chce zapytać mieszkańców czy należy wprowadzić ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice.

Jak głosować? Formularz ankiety jest dostępny na stronie internetowej gminy oraz w Biurze Obsługi Interesanta słubickiego urzędu. W akcję włączył się również portal Słubice24. Na naszej stronie będzie można wyrazić swoja opinię za pośrednictwem specjalnej ankiety.

Treść ogłoszenia o konsultacjach znajduje się poniżej, a formularz do pobrania jest TUTAJ.

-----

Konsultacje w sprawie ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

Drodzy mieszkańcy Słubic,

zwracam się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety w ramach konsultacji społecznych, których celem jest zebranie propozycji i opinii na temat wprowadzenia ewentualnych zmian w dotychczasowym funkcjonowaniu punktów sprzedaży napojów alkoholowych na terenie naszego miasta.

Zebranie opinii ma związek z wejściem w życie zmian do ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która to nakłada na organy jednostek samorządu terytorialnego obowiązek podejmowania działań zmierzających m.in. do ograniczania dostępności alkoholu oraz przeciwdziałania powstawania negatywnych następstw spożywania alkoholu.

Na terenie Słubic poza punktami gastronomicznymi funkcjonuje około 30 podmiotów (sklepy, stacje paliw) prowadzących sprzedaż alkoholu po godz. 2200 lub całodobowo. W ostatnim czasie nasiliły się skargi mieszkańców na zakłócanie ciszy nocnej i porządku publicznego.

Chcemy i mamy nadzieję poznać opinie Państwa uwzględniając aspekt społeczny jak i gospodarczy, a następnie wspólnie poszukać najkorzystniejszego rozwiązania dla właścicieli punktów sprzedaży jak i pozostałych mieszkańców naszej gminy.

Wybór rozwiązania zależny będzie od przebiegu i wyników konsultacji. Dlatego zachęcam Państwa do wzięcia w nich udziału.

Konsultacje potrwają od dnia 3 lipca do 25 lipca 2018 r. Będą prowadzone w formie:

1) Zebrania propozycji i opinii poprzez formularz ankiety dostępny na stronach Urzędu Miejskiego w Słubicach www.slubice.pl w zakładce „Aktualności” oraz Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.slubice.pl w zakładce „Wybory, referenda i konsultacje”, a także w wersji papierowej w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Słubicach, ul. Akademicka 1 (parter).

Wypełniony formularz ankiety należy przesłać lub dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do 25 lipca 2018 r. na:
  • adres poczty elektronicznej Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;
  • drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miejski w Słubicach, ul. Akademicka 1, 69-100 Słubice;
  • bezpośrednio do Urzędu Miejskiego w Słubicach: Biuro Obsługi Interesanta (parter).
2) Zebrania opinii poprzez sondaż na stronie słubickiego portalu informacyjnego www.slubice24.

Burmistrz Słubic
(-) Tomasz Ciszewicz
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama