Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Jest wyrok w sporze byłego szefa szpitala ze starostą

Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim podtrzymał w mocy wyrok sądu w Słubicach w sprawie pomówienia Wojciecha Włodarskiego, byłego prezesa szpitala w Słubicach, przez starostę Marcina Jabłońskiego. Dla tego ostatniego to kolejna w ostatnim czasie batalia przed wymiarem sprawiedliwości.

wyrok sadu_bg
Wyrok gorzowskiego sądu jest prawomocny

Sprawa jest pokłosiem słów, jakie padły podczas sesji rady powiatu w sierpniu 2016 roku. Starosta Marcin Jabłoński negatywnie ocenił wtedy sposób sprawowania funkcji prezesa szpitala przez Wojciecha Włodarskiego i zarzucił mu, że nie ma do tego odpowiednich kwalifikacji.

Dlatego W. Włodarski oskarżył starostę M. Jabłońskiego o pomówienie. Sprawa miała swój finał 28 czerwca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie Wielkopolskim.

Słowa M. Jabłońskiego okazały się nieprawdą, przyznał to najpierw sąd w Słubicach, a w miniony piątek sąd II instancji w Gorzowie Wlkp. – powiedział naszej redakcji W. Włodarski. Podkreślił, że wolność słowa jest ważną wartością, ale nie może być mylona z mówieniem nieprawdy. A jego zdaniem pomówienia M. Jabłońskiego stawiały go w złym świetle i narażały na utratę zaufania publicznego.

Zgodnie z wyrokiem sądu starosta Marcin Jabłoński ma zapłacić 10 tys. złotych na cele społeczne (Fundusz Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem i Pomocy Postpenitencjarnej). Postępowanie karne zostało umorzone warunkowo na okres próby, która wynosi 2 lata. Taki wyrok nie ma negatywnych konsekwencji, jeśli chodzi o pełnienie funkcji publicznych przez M. Jabłońskiego.

Starosta w rozmowie z Radiem Zachód powiedział, że przyjmuje wyrok, choć go nie rozumie. Jego zdaniem godzi on w zasady wolnej wypowiedzi. Nie wykluczył, że podejmie dalsze środki odwoławcze, włącznie ze zwróceniem się do trybunałów międzynarodowych. Uważa, że jako starosta miał prawo komentować i oceniać sposób zarządzania szpitalem powiatowym przez Wojciecha Włodarskiego.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama