Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Rejestracja do lekarza – problemy i rozwiązania


kolejka do_lekarza

Wielu z nas rejestracja do lekarza kojarzy się z długimi kolejkami, pacjentami tłoczącymi się na korytarzach i ostatecznie brakiem wolnych miejsc do specjalisty. Z czego wynikają problemy z zapisaniem się do lekarza i jak można je rozwiązać?

Przyczyny nieporozumień przy rejestracji pacjentów

Główną przyczyną nieporozumień przy okienku rejestracji jest zła organizacja. Pacjenci, którzy od rana muszą czekać na samo zapisanie się do specjalisty są sfrustrowani i zmęczeni długimi kolejkami. Poza tym, atmosfera w poczekalni nigdy nie jest przyjazna. Ludzie z różnymi dolegliwościami są rozdrażnieni i znudzeni czasem oczekiwania. Czas spędzony na zajmowaniu miejsca w kolejce postrzegany jest jako stracony, co dodatkowo negatywnie wpływa na nastrój pacjentów. Nawet numery otrzymywane w okienku nie rozwiązują problemu, bo zdarza się, że pacjent spóźnia się na wizytę, a niektóre z nich się przedłużają i tworzy się zamieszanie. Dodatkowo, często jest tak, że przychodnie nie posiadają centralnej rejestracji, przepływ informacji między placówkami jest utrudniony, przez co w wielu przypadkach nie można dotrzeć do baz danych pacjentów, albo wyników badań. Problemy przy rejestracji wynikają niejednokrotnie również z niedopatrzeń samych pacjentów. Wielu z nich nie odwołuje wizyt, albo zapomina terminów badań. Takie sytuacje wpływają negatywnie zarówno na personel, jak i na zainteresowanych.

Rozwiązanie problemu

Jedynym rozwiązaniem problemu rejestracji jest usprawnienie procesu zapisu pacjenta. Obecnie najlepszym i najszybszym sposobem na uzyskanie płynności w obsłudze zainteresowanych jest wprowadzenie elektronicznego systemu rejestracji. Korzystanie z takiego rozwiązania daje możliwość zapisywania się na wizyty online bez wychodzenia z domu. Pozwala to maksymalnie zaoszczędzić czas. Przykładem firmy, która oferuje specjalistyczne oprogramowanie dla przychodni jest: e-rejestracja24.com.pl. Przedsiębiorstwo proponuje dodatek do programu mMedica i zapewnia szybkie wdrożenie produktu. Elektroniczny system jest bardzo użyteczny nie tylko dla samych pacjentów, ale również pracowników placówek leczniczych. Dzięki nim obsługa klienta jest szybka, a komunikacja niezwykle sprawna.

Zalety programów do rejestracji pacjenta

Dzięki swoim funkcjom, elektroniczny system pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Dane pacjenta wyświetlają się automatycznie, wystarczy raz wprowadzić wszystkie niezbędne informacje, a będą one widoczne we wszystkich placówkach danej przychodni. Poza tym, program sam wyszukuje wolne terminy wizyt i monitoruje na bieżąco status ubezpieczenia pacjenta. Wiele programów umożliwia odwoływanie wizyt drogą elektroniczną – przez e-mail lub SMS-a.

Proces rejestracji pacjentów wymaga dobrej organizacji. Właściwe usprawnienie zapisu do specjalisty pozwoli przyspieszyć pracę personelu. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem problemu jest właściwe oprogramowanie IT, które bez dwóch zdań posiada wiele zalet.

[artykuł partnerski]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama