Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Brązowa woda w kranie? Znamy przyczynę

Czy mieliście brudną wodę w kranie przez ostatnich kilka dni? Odezwali się do nas mieszkańcy Słubic z różnych ulic, którzy zwrócili uwagę, że woda od niedawna zmieniła kolor na… brązowy. Sprawdziliśmy, co było tego przyczyną.

woda

O dziwnym kolorze pisali do nas zdenerwowani mieszkańcy m.in. ul. Niepodległości, Wandy, Konstytucji 3 Maja, Drzymały, oś. Słowiańskiego, oś. Świerkowego… Sprawdziliśmy to u źródła, czyli w Zakładzie Usług Wodno-Ściekowych.

Pracownicy wodociągów zapewniają, że z naszą wodą nic złego się nie stało. Jej tymczasowy brązowy kolor to wynik prac, jakie ZUWŚ prowadził w ostatnich dniach na sieci wodociągowej.

Odbywało się płukanie sieci i badanie sprawności hydrantów na poszczególnych ulicach – wyjaśnił nam przedstawiciel spółki. Prace te właśnie się zakończyły, co oznacza, że jeszcze dziś woda w kranach powinna być czysta.

ZUWŚ podał jednocześnie, że kolejne płukanie sieci odbędzie się w tym roku jeszcze jeden raz. O dokładnym terminie zakład będzie wcześniej informował mieszkańców.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama