Słubice: 24 marca 2019   |   Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
reklama
reklama

Brązowa woda w kranie? Znamy przyczynę

Czy mieliście brudną wodę w kranie przez ostatnich kilka dni? Odezwali się do nas mieszkańcy Słubic z różnych ulic, którzy zwrócili uwagę, że woda od niedawna zmieniła kolor na… brązowy. Sprawdziliśmy, co było tego przyczyną.

woda

O dziwnym kolorze pisali do nas zdenerwowani mieszkańcy m.in. ul. Niepodległości, Wandy, Konstytucji 3 Maja, Drzymały, oś. Słowiańskiego, oś. Świerkowego… Sprawdziliśmy to u źródła, czyli w Zakładzie Usług Wodno-Ściekowych.

Pracownicy wodociągów zapewniają, że z naszą wodą nic złego się nie stało. Jej tymczasowy brązowy kolor to wynik prac, jakie ZUWŚ prowadził w ostatnich dniach na sieci wodociągowej.

Odbywało się płukanie sieci i badanie sprawności hydrantów na poszczególnych ulicach – wyjaśnił nam przedstawiciel spółki. Prace te właśnie się zakończyły, co oznacza, że jeszcze dziś woda w kranach powinna być czysta.

ZUWŚ podał jednocześnie, że kolejne płukanie sieci odbędzie się w tym roku jeszcze jeden raz. O dokładnym terminie zakład będzie wcześniej informował mieszkańców.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama