Słubice: 17 lutego 2019   |   Imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
reklama
reklama

Powiat z kolejną dotacją na poprawę jakości edukacji

Dobra wiadomość dla uczniów, przyszłych techników krajobrazu - zostanie wyremontowana hala warsztatowa przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Słubickie starostwo otrzymało na ten cel dotację z Urzędu Marszałkowskiego.

powiat dotacja_podpisanie

29 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim umowę na realizacje projektu pn.: „Rozwój infrastruktury edukacyjnej kształcenia zawodowego w powiecie słubickim” podpisali starosta Marcin Jabłoński, jego zastępca Leopold Owsiak i skarbnik powiatu Anna Górska. Urząd marszałka reprezentowała Alicja Makarska, członek zarządu woj. lubuskiego. Koszt planowanych prac to ponad milion zł, dofinansowanie wyniesie ok. 862 tys. zł.

Jakie remonty zakłada projekt? Zmieni się hala warsztatowa przy CKZiU. - Powstaną tu dwa stanowiska dydaktyczne, pracownie oraz zaplecze sanitarne i magazynowe - wyjaśnia Wojciech Obremski ze Starostwa Powiatowego w Słubicach. - Do praktycznej nauki zawodu wykorzystywane będą również korytarze. Zostaną na nich zamontowane m.in. tablice magnetyczne służące do planowania podczas praktycznych zajęć – dodaje. Po remoncie będą z nich korzystać uczniowie kształcący się w kierunku technik architektury krajobrazu.

Ale nie tylko oni będą uczyć się w nowych pracowniach. W ramach tego samego projektu zmodernizowane zostaną również niektóre pomieszczenia w budynku starostwa, w którym mieści się Wydział Komunikacji i Dróg (przy ul. Piłsudskiego 19). Powstać ma tu sala do nauki języków obcych oraz pomieszczenie demonstracyjne dla uczniów kierunków hotelarskich i gastronomicznych.

Starosta Marcin Jabłoński podkreśla, że to kolejny projekt, który kładzie nacisk na poprawę poziomu edukacji w naszym samorządzie. Nie tak dawno pisaliśmy o innym, wciąż trwającym projekcie pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie słubickim”. On również nabiera tempa.

Na razie ruszyła procedura przetargowa związana z wyłonieniem wykonawcy obu remontów. O efektach prac będziemy informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama