Słubice: 16 lipca 2018   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama
reklama

Byli nad morzem i słuchali leśnych opowieści

Podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy nie nudzą się: byli nad morzem, niedługo jadą na piknik rodzinny do Kostrzyna. A w zeszłym tygodniu odwiedzili ich uczniowie z Technikum Leśnego ze Starościna z bardzo pouczającą pogadanką i… koncertem sygnalistów.

sds koncert_technikum

Wyjazd nad morze, do Międzyzdrojów, odbył się 19 czerwca. – Ile to było radości, to trzeba było zobaczyć! Niektórzy po raz pierwszy widzieli morze. I wybiegli do wody w ubraniach, zanim jeszcze zdążyliśmy się rozłożyć na plaży – opowiada Katarzyna Romańczuk, kierownik ŚDS.

Dwa dni później do placówki prowadzonej przez Stowarzyszenie Po PROstu przyjechali uczniowie z Technikum Leśnego im. prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie. – To było bardzo pouczające i intersujące spotkanie – mówi K. Romańczuk. Od przyszłych leśników podopieczni dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat lasu i jego mieszkańców.

Opowiadali o zwierzętach, pokazali nam różne domki dla ptaków, uczyli rozpoznawać tropy zwierząt. Szczególnie ciekawy okazał się temat ochrony lasów - zwłaszcza tej przeciwpożarowej. Dowiedzieliśmy się, jak się zachowywać w lesie, co wolno, a czego nie wolno – relacjonuje kierownik. A do tego przypomnieli o tym, jakie grzyby można zbierać, a których lepiej nie dotykać. Ta wiedza przyda się już niedługo, po wakacjach.

Młodzież przygotowała również niespodziankę – a był nią koncert sygnalistów. Zagrali różne sygnały, których używa się podczas polowań. I zebrali gromkie brawa.

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy również pokazali młodzieży, co potrafią – zaprezentowali swoje prace ręczne, które wykonują podczas zajęć. I wzbudziły one duże zainteresowanie uczniów. Jak mówi K. Romańczuk, wszyscy byli zdania, że tak udanie rozpoczętą współpracę należy kontynuować. Czas na rewizytę - szkoła ze Starościna już zaprosiła podopiecznych do siebie na ognisko.

Zajęć i ciekawych wycieczek podopiecznym nie brakuje – w najbliższy piątek jadą na piknik rodzinny do Kostrzyna nad Odrą.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama