Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Dwaj Litwini wpadli z kradzionymi pojazdami

Bogate „łowy” mieli w ostatnich dniach funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku. Najpierw odzyskali Toyotę Land Cruiser wartą ponad ćwierć mln złotych, a później kampera Volkswagen California wycenionego na 300 tys. zł.

sg toyota

Pierwszy z odzyskanych pojazdów, czyli Toyotę Land Cruiser na niemieckich blachach, pogranicznicy ze Świecka chcieli zatrzymać do kontroli 17 czerwca. - Kierowca auta nie zatrzymał się jednak na wezwanie i z dużą prędkością oddalił się w kierunku Poznania. Funkcjonariusze ruszyli w pościg i zatrzymali uciekający samochód – relacjonuje Rafał Potocki, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Kierowcą był 45-letni Litwin, który nie potrafił udokumentować źródła pochodzenia samochodu. Okazało się, że został on skradziony zaledwie kilka godzin wcześniej w Belgii. Jego szacunkowa wartość to 270 tys. zł.

sg kamper

Drugi z odzyskanych pojazdów, kamper Volkswagen California (również na niemieckich numerach rejestracyjnych) wjeżdżał do naszego kraju 21 czerwca. I również trzeba go było ścigać, krewki kierowca postanowił uciekać w kierunku Zielonej Góry, ale ta sztuka mu się nie udała.

Prowadzącym samochód okazał się 20-letni Litwin, który, podobnie jak jego rodak kilka dni wcześniej, nie miał przy sobie żadnych dokumentów pojazdu. I również okazało się, że miał powody, żeby uciekać - samochód miał założone fałszywe numery rejestracyjne. I został skradziony w Niemczech.

Obaj Litwini zostali zatrzymani, a samochody trafiły na strzeżony parking i wkrótce wrócą do właścicieli. Dalsze czynności w obu tych sprawach prowadzą słubiccy policjanci.

Jak informuje R. Potocki, od początku roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 43 pojazdy o łącznej wartości niemal 5 mln 700 tys. zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama