Słubice: 24 marca 2019   |   Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
reklama
reklama

Młodzi strażacy z Cybinki walczyli w zawodach wojewódzkich

Mieliśmy swoich reprezentantów podczas mistrzostw województwa drużyn pożarniczych. Na zawodach w Bobrowicach pojawiła się ekipa z Cybinki. Byli najmłodsi, wystartowali w mieszanym składzie, ale walczyli dzielnie, ukończyli wszystkie konkurencje i zajęli 9 miejsce.

mloda osp_cybinka

Oni wakacje rozpoczęli aktywnie i bojowo – a mowa o Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej z Cybinki. 23 czerwca wzięli udział w Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w Bobrowicach, w powiecie krośnieńskim. Podczas tych zawodów rywalizowały również jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, jednak nie wzięła w nich udziału żadna OSP z powiatu słubickiego. Jako jedyna nasz region reprezentowała właśnie młodzież z Cybinki.

Strażackie święto rozpoczęło się barwnym korowodem, który przeszedł ulicami Bobrowic na stadion, a towarzyszył mu akompaniament strażackiej orkiestry. Uroczystego otwarcia dokonał Edward Fedko, prezes zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSP RP woj. lubuskiego. Życzył wszystkim powodzenia i rywalizacji w duchu fair play.

Życzenia się przydały, bo zawody młodzieżowe, w których wystąpili młodzi druhowie z Cybinki, do łatwych nie należały. Konkurencja też była spora, bo w pożarnicze szranki stanęło aż 21 drużyn (dwa razy więcej niż u dorosłych), w tym – co ciekawe – aż 10 stworzonych przez same dziewczęta.

Rywalizacja składała się z dwóch osobno ocenianych konkurencji. Pierwszą z nich była musztra, drugą zaś tzw. rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 7X 50 m z przeszkodami. Ekipa z Cybinki wystąpiła w mieszanym składzie i dlatego, zgodnie z regulaminem, rywalizowała w kategorii chłopców. Stworzyli ją: Wojciech Andryszak, Alicja Brzezińska, Hanna Dąbrowska, Oskar Dziedzic, Nikola Góreńczyk, Adrian Jarociński, Jakub Kamiński, Jan Szymański, Zuzanna Szymańska, Jagoda Taryma, Jan Taryma oraz Dawid Twardy.

Ci najmłodsi adepci pożarnictwa starali się jak tylko mogli i widać było, że mają za sobą kilka tygodni treningów pod czujnym okiem opiekunów: Jarosława Klimczaka oraz Elżbiety Szymańskiej. Ostatecznie w rywalizacji ze znacznie bardziej doświadczonymi drużynami zajęli 9 miejsce w swojej kategorii (na 11 ekip).

mloda osp_cybinka_2

- Wynik nie był najważniejszy, a uczestnictwo na szczeblu wojewódzkim w tak fajnych zawodach. Drużyna wystartowała i nie zajęła ostatniego miejsca i to uważam za bardzo wielki sukces – mówi Jarosław Klimczak, komendant gminnego oddziału ZOSP RP w Cybince. Ale to nie oznacza, że drużyna nie będzie dalej się starać – za dwa lata, bogatsi w doświadczenie, obiecali powalczyć o więcej!

W nagrodę za swój wysiłek zostali odznaczeni brązowymi odznakami „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”. Wszystkie rywalizujące drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz upominki, zaś najlepsza trójka turnieju puchary oraz nagrody rzeczowe. A zwycięzcy - chłopcy i dziewczęta z MDP OSP Trzebicz - będą reprezentować nasze województwo na olimpiadzie krajowej, która odbędzie się na przełomie sierpnia i września w Koninie i Licheniu Starym.

Więcej zdjęć w fotorelacji na stronie OSP Cybinka.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama