Słubice: 24 marca 2019   |   Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
reklama
reklama

Zamiast świateł na Moskwie – znak stop i monitoring

Nie będzie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3 Maja, Jagiełły i Mieszka I, o którą wnioskowali mieszkańcy. Zamiast tego miejscy urzędnicy zaproponowali postawienie znaku STOP oraz kamery monitoringu.

skrzyzowanie moskwa
Bezpieczeństwa na skrzyżowaniu będzie pilnować kamera monitoringu

O sprawie pisaliśmy już parokrotnie. Przypomnijmy, grupa okolicznych mieszkańców, której przewodniczył Paweł Mochnacz, złożyła do burmistrza Tomasza Ciszewicza petycję w sprawie wybudowania w tamtym miejscu sygnalizacji świetlnej. Argumentowali to tym, że skrzyżowanie jest wyjątkowo niebezpieczne, dochodzi tam do wielu zdarzeń drogowych, a niedaleko jest szkoła.

Nieco wcześniej o kamerę monitoringu, używając podobnych argumentów, wnioskował Bartosz Lutycz, zarządca okolicznych budynków. Odpowiedź w sprawie kamery poznaliśmy w maju tego roku, gdy Urząd Miejski w Słubicach ogłosił, że w ramach modernizacji miejskiego monitoringu, również w tamtym miejscu zostanie zainstalowana nowa kamera.

Kilka dni temu odpowiedź uzyskał także inicjator petycji. W piśmie, jakie P. Mochnacz otrzymał z urzędu, czytamy, że po wielu analizach i konsultacjach, w tym z policją oraz strażą miejską, zadecydowano, że na skrzyżowaniu zostaną postawione dwa znaki B-20 (czyli popularny STOP) oraz kamera monitoringu. ZOBACZ PISMO

Znaki już tam stoją, instalacja kamery odbędzie się wkrótce. Jednak P. Mochnacz nie do końca jest zadowolony z takiego rozwiązania. - Wg mnie sam monitoring nie pomoże. Kierowcy nadal będą szybko przejezdżać przez skrzyżowanie, a sygnalizacja jednak dodatkowo zabezpieczyłaby to miejsce. A co bedzie, gdy znowu w tym miejscu dojdzie do śmiertelnego wypadku? - pyta zmartwiony.

A wy jak myślicie? Monitoring i znaki STOP to wystarczające rozwiązanie?
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama