Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Zamiast świateł na Moskwie – znak stop i monitoring

Nie będzie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3 Maja, Jagiełły i Mieszka I, o którą wnioskowali mieszkańcy. Zamiast tego miejscy urzędnicy zaproponowali postawienie znaku STOP oraz kamery monitoringu.

skrzyzowanie moskwa
Bezpieczeństwa na skrzyżowaniu będzie pilnować kamera monitoringu

O sprawie pisaliśmy już parokrotnie. Przypomnijmy, grupa okolicznych mieszkańców, której przewodniczył Paweł Mochnacz, złożyła do burmistrza Tomasza Ciszewicza petycję w sprawie wybudowania w tamtym miejscu sygnalizacji świetlnej. Argumentowali to tym, że skrzyżowanie jest wyjątkowo niebezpieczne, dochodzi tam do wielu zdarzeń drogowych, a niedaleko jest szkoła.

Nieco wcześniej o kamerę monitoringu, używając podobnych argumentów, wnioskował Bartosz Lutycz, zarządca okolicznych budynków. Odpowiedź w sprawie kamery poznaliśmy w maju tego roku, gdy Urząd Miejski w Słubicach ogłosił, że w ramach modernizacji miejskiego monitoringu, również w tamtym miejscu zostanie zainstalowana nowa kamera.

Kilka dni temu odpowiedź uzyskał także inicjator petycji. W piśmie, jakie P. Mochnacz otrzymał z urzędu, czytamy, że po wielu analizach i konsultacjach, w tym z policją oraz strażą miejską, zadecydowano, że na skrzyżowaniu zostaną postawione dwa znaki B-20 (czyli popularny STOP) oraz kamera monitoringu. ZOBACZ PISMO

Znaki już tam stoją, instalacja kamery odbędzie się wkrótce. Jednak P. Mochnacz nie do końca jest zadowolony z takiego rozwiązania. - Wg mnie sam monitoring nie pomoże. Kierowcy nadal będą szybko przejezdżać przez skrzyżowanie, a sygnalizacja jednak dodatkowo zabezpieczyłaby to miejsce. A co bedzie, gdy znowu w tym miejscu dojdzie do śmiertelnego wypadku? - pyta zmartwiony.

A wy jak myślicie? Monitoring i znaki STOP to wystarczające rozwiązanie?
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama