Słubice: 19 lutego 2019   |   Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
reklama
reklama

Złoty jubileusz słubickiej „Trójki” (foto)

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Czarnieckiego w Słubicach obchodziła 50-lecie istnienia. Była to okazja do wspomnień, ale i do snucia planów na przyszłość. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć oczywiście życzeń oraz prezentów, m.in. obietnicy budowy nowej... sali sportowej.

SP3 Słubice

To najmniejsza ze słubickich podstawówek, ale wielu mieszkańców pamięta ją jako „swoją” szkołę i z sentymentem wraca do czasów, kiedy zasiadali w szkolnych ławach. Również duże jest grono byłych pracowników szkoły, którzy byli z nią związani zawodowo w minionych latach. I tych uzbierało się niemało – w tym roku Szkoła Podstawowa nr 3 świętowała jubileusz 50-lecia.

15 czerwca na szkolnej sali spotkali się byli i obecni pracownicy oraz uczniowie, a także zaproszeni goście. Razem odbyli podróż w czasie, po bogatej historii szkoły. I przywołali najważniejszą datę w tej historii - 4 września 1967 roku, czyli początek pierwszego roku szkolnego. Wtedy placówka liczyła dokładnie 794 uczniów, a pierwszym kierownikiem został Władysław Jagiełłowicz. A kilka lat później, 15 grudnia 1970 roku szkoła otrzymała imię Stefana Czarneckiego.

Podczas uroczystości występy artystyczne zaprezentowali uczniowie, zaśpiewał również polsko-niemiecki chór Adoramus. W niejednym oku słuchających pojawiły się łzy. Wzruszenia nie kryła również dyrektor Hanna Wróbel. - Jest to dla nas duża radość, wzruszenie, okazja do spotkania się z przeszłością szkoły i z jej dawnymi pracownikami. Mamy wszyscy wiele, wiele wspomnień – mówiła.

Ale wspomnienia to nie wszystko. Choć "Trójka" jest najmniejszą szkołą w Słubicach ma swój urok, który przyciąga do niej kolejne roczniki młodych słubiczan. - Dzięki temu zapewniamy kameralną atmosferę, która sprzyja rozwojowi uczniów i wzmacnia w nich poczucie bezpieczeństwa – chwali się szkoła na łamach gazetki „Szkolne oko”.

Ma także na swoim koncie liczne sukcesy. W szkolnych murach realizowane są rozmaite programy i projekty edukacyjne, o których nie raz mieliśmy przyjemność pisać - związane ze zdrowiem, aktywnym trybem życia czy też artystycznymi wyzwaniami. A chyba najsłynniejszą i najbardziej znaną - także poza Słubicacmi - grupą, wywodzącą się właśnie z SP3, są krzewiący cyrkową sztukę „Fun-Atycy”.

Aby pomysłów na kolejne ciekawe projekty nie zabrakło, zaproszeni goście nie szczędzili ciepłych słów i życzeń. Była wśród nich Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty. Podkreślała, że szkoła to nie tylko edukacja, ale i wychowanie oparte na tradycji i historii, które jest bardzo ważne. Życzyła szkole kolejnych lat pełnych sukcesów i tego, aby uczniowie z chęcią przychodzili do niej, ponieważ jest to ich „drugi dom”.

- Pięćdziesiąt lat do sporo czasu. I mimo, że czasy się zmieniły, a świat wciąż pędzi naprzód, to jedno pozostaje takie samo: niezmiennie potrzebujemy porządnie wykształconych młodych ludzi. A szkoła ta wywiązuje się z tego zadania znakomicie – podkreślała Amelia Szołtun, członek zarządu powiatu.

Z kolei burmistrz Tomasz Ciszewicz oprócz wspomnień, życzeń, opowiedział również o prezencie, jaki gmina szykuje dla szkoły. – Zapewne dziś najlepszym prezentem jest wiadomość o tym, że gmina jest w trakcie przygotowywania dokumentacji na budowę sali gimnastycznej. Planujemy, że do końca roku uzyskamy pozwolenie na budowę, która ruszy w przyszłym roku – obiecał. Bo, jak podkreślił, oprócz wspomnień, ważna jest również przyszłość i to, że szkoła nadal się rozwija. Życzył także, aby nigdy nie zabrakło jej uczniów.

Kwiaty i życzenia przekazało również wielu pozostałych gości, m.in. Mariusz Olejniczak, szef Rady Miejskiej, oraz Weronika Bursztynowicz, prezes słubickiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Warto podkreślić, że w organizację uroczystości włączyła się cała społeczność szkoły, pracownicy, uczniowie, rodzice.

Również redakcja portalu Słubice24.pl gratuluje złotego jubileuszu i życzy niesłabnącego zapału, energii do pracy i wspaniałych wyników w kolejnych 50 latach istnienia szkoły.

O tym jak było na uroczystości możecie przekonać się z fotorelacji przygotowanej przez Małgorzatę Zaporowską z SP3 Słubice.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama