Słubice: 22 lutego 2019   |   Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
reklama
reklama

Kolejni studenci ukończyli naukę w Słubicach

Wczoraj był uroczysty dzień w Collegium Polonicum! Kolejny rocznik studentów opuścił mury uczelni. Pożegnały ich władze obu uniwersytetów. Przed nimi teraz nowy etap dorosłego życia.

absolutorium CP_2018

Już po raz 19 na dużej auli Collegium Polonicum poszybowały w górę birety. Absolwenci, ubrani w czarne togi, wzięli udział w swojej ostatniej uroczystości w murach uczelni – pożegnali się z miejscem, w którym przez kilka lat zdobywali wiedzę.

W tym roku grono absolwentów liczyło ponad 80 osób. Ukończyli jeden z kierunków takich jak: polsko-niemieckie studia prawnicze, filologia germańskie oraz kulturoznawstwo (o specjalności komunikacja międzykulturowa). Wyróżniający się żacy otrzymali nagrody za wyniki w nauce i aktywną działalność na rzecz uczelni.

W uroczystości udział wzięły władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele wydziałów obu partnerskich uniwersytetów, a także dr Krzysztof Wojciechowski, dyrektor administracyjny Collegium Polonicum.

Prof. dr hab. Beata Mikołajczyk, prorektor ds. kształcenia, zaznaczyła, że dzień ten jest świętem rodziców, jak i ich dorosłych już dzieci, które wkraczają na nową, zawodową drogę życia. – Korzystajcie z wiedzy, ale pamiętajcie też, że w życiu trzeba być przyzwoitym i lojalnym – przypomniała im. I podkreśliła, że obecni na sali młodzi ludzie zawsze będą absolwentami i członkami wspólnoty akademickiej.

absolutorium CP_2018_2

W imieniu studentów wykładowcom, promotorom podziękowała Jadwiga Kopeć, absolwentka polsko-niemieckiego prawa. – Nie jest tajemnicą, że studiowanie w dwóch językach to ogromne wyzwanie. Na początku pewnie większość z nas nie była świadoma, ile ciężkiej pracy, poświęcenia i samozaparcia trzeba będzie włożyć, aby znaleźć się w tej auli. Te lata to był naprawdę wymagający, ale również piękny czas, dlatego chciałabym, abyśmy dziś pomyśleli z wdzięcznością o wszystkich, którzy pomogli nam przebyć tę drogę – mówiła J. Kopeć.

Absolwenci usłyszeli wiele słów gratulacji i życzeń sukcesów, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Aby obierali nowe, ambitne cele, realizowali swoje marzenia i plany. Bo, jak mówili, coś się dziś kończy, a coś się zaczyna…

W tym roku absolutorium nie było jedyną okazją do świętowania ukończenia studiów. Wieczorem absolwenci spotkali się na Balu Absolutoryjnym, pierwszym w historii Collegium Polonicum. I dobrą zabawą zakończyli swoje akademickie życie.

Fot. Ewa Bielewicz-Polakowska (Collegium Polonicum)
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama