Słubice: 17 listopada 2018   |   Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
reklama
reklama

Kolejni studenci ukończyli naukę w Słubicach

Wczoraj był uroczysty dzień w Collegium Polonicum! Kolejny rocznik studentów opuścił mury uczelni. Pożegnały ich władze obu uniwersytetów. Przed nimi teraz nowy etap dorosłego życia.

absolutorium CP_2018

Już po raz 19 na dużej auli Collegium Polonicum poszybowały w górę birety. Absolwenci, ubrani w czarne togi, wzięli udział w swojej ostatniej uroczystości w murach uczelni – pożegnali się z miejscem, w którym przez kilka lat zdobywali wiedzę.

W tym roku grono absolwentów liczyło ponad 80 osób. Ukończyli jeden z kierunków takich jak: polsko-niemieckie studia prawnicze, filologia germańskie oraz kulturoznawstwo (o specjalności komunikacja międzykulturowa). Wyróżniający się żacy otrzymali nagrody za wyniki w nauce i aktywną działalność na rzecz uczelni.

W uroczystości udział wzięły władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele wydziałów obu partnerskich uniwersytetów, a także dr Krzysztof Wojciechowski, dyrektor administracyjny Collegium Polonicum.

Prof. dr hab. Beata Mikołajczyk, prorektor ds. kształcenia, zaznaczyła, że dzień ten jest świętem rodziców, jak i ich dorosłych już dzieci, które wkraczają na nową, zawodową drogę życia. – Korzystajcie z wiedzy, ale pamiętajcie też, że w życiu trzeba być przyzwoitym i lojalnym – przypomniała im. I podkreśliła, że obecni na sali młodzi ludzie zawsze będą absolwentami i członkami wspólnoty akademickiej.

absolutorium CP_2018_2

W imieniu studentów wykładowcom, promotorom podziękowała Jadwiga Kopeć, absolwentka polsko-niemieckiego prawa. – Nie jest tajemnicą, że studiowanie w dwóch językach to ogromne wyzwanie. Na początku pewnie większość z nas nie była świadoma, ile ciężkiej pracy, poświęcenia i samozaparcia trzeba będzie włożyć, aby znaleźć się w tej auli. Te lata to był naprawdę wymagający, ale również piękny czas, dlatego chciałabym, abyśmy dziś pomyśleli z wdzięcznością o wszystkich, którzy pomogli nam przebyć tę drogę – mówiła J. Kopeć.

Absolwenci usłyszeli wiele słów gratulacji i życzeń sukcesów, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Aby obierali nowe, ambitne cele, realizowali swoje marzenia i plany. Bo, jak mówili, coś się dziś kończy, a coś się zaczyna…

W tym roku absolutorium nie było jedyną okazją do świętowania ukończenia studiów. Wieczorem absolwenci spotkali się na Balu Absolutoryjnym, pierwszym w historii Collegium Polonicum. I dobrą zabawą zakończyli swoje akademickie życie.

Fot. Ewa Bielewicz-Polakowska (Collegium Polonicum)
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama