Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Polskie i niemieckie organizacje pozarządowe porozmawiają o wspólnym pikniku
reklama
reklama

Polskie i niemieckie organizacje pozarządowe porozmawiają o wspólnym pikniku

Organizacje pozarządowe szykują Piknik NGO, który odbędzie się podczas Miejskiego Święta Hanzy. Z tej okazji Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza polskie i niemieckie organizacje pozarządowe na spotkanie, którego tematem będzie właśnie przygotowanie pikniku.

Konsultacje NGO
Fundacja CP zaprasza na Piknik NGO (fot. archiwum)

Piknik NGO będzie częścią Miejskiego Święta Hanzy. Pozarządowe miasteczko stanie 14 lipca przy ul. 1 maja, która będzie zamknięta dla ruchu. Fundacja organizuje piknik na zlecenie gminy Słubice w ramach projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice”.

To już drugie spotkanie polskich i niemieckich organizacji pozarządowych. Podczas pierwszego, które odbyło się 26 kwietnia, fundacje i stowarzyszenia miały okazję dowiedzieć o więcej o sobie nawzajem i nawiązać pierwsze kontakty. A tematem drugiego, które odbędzie się 18 czerwca, będzie przygotowanie transgranicznego pikniku, podczas którego wiedzę o organizacjach z obu stron Odry będą mogli zaczerpnąć mieszkańcy Słubic i Frankfurtu. Celem targów jest również zachęcenie organizacji do transgranicznej współpracy.

- Piknik to doskonała okazja do tego, żeby organizacje z obu stron granicy mogły pokazać, co robią, jak ważnymi sprawami się zajmują, ponieważ nie każdy mieszkaniec Słubic czy Frankfurtu zdaje sobie z tego sprawę – mówi Martyna Szymborska z fundacji. I zachęca do udziału w spotkaniu, podczas którego będzie można poznać więcej szczegółów związanych z piknikiem – a także wypełnić kartę zgłoszeniową i zarezerwować miejsce dla swojej organizacji. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

Również organizator, czyli fundacja, szykuje dla wystawiających się organizacji kilka niespodzianek, np. konkursów. Ale o tym również pracownicy fundacji opowiedzą więcej podczas spotkania.

Termin: 18.06.2018, godz. 17.30. Miejsce: sala bankietowa Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama