Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Ukrainka udawała Rumunkę – musi wrócić do kraju

Obywatelka Ukrainy chciała swobodnie podróżować i pracować w Europie, dlatego za 250 euro kupiła fałszywy rumuński dowód osobisty. Pogranicznicy ze Świecka nie dali się na to nabrać. Kobieta przez rok nie wjedzie do żadnego z krajów strefy Schengen.

straz graniczna_ppatrol

8 czerwca straż graniczna zatrzymała do kontroli autobus wjeżdżający do Polski. Jedną z pasażerek była 43-lenia kobieta, która przedstawiła do kontroli rumuński dowód osobisty. Ten dokument wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili bliżej mu się przyjrzeć.

Mieli rację, dokument był fałszywy. Okazało się, że kobieta nie była Rumunką, a Ukrainką. A do tego… w swoim prawdziwym paszporcie miała ważną polską wizę z pozwoleniem na pracę.

43-latka przyznała, że fałszywy dowód kupiła na Ukrainie za 250 euro. A był jej potrzebny po to, żeby swobodnie podróżować i pracować w Europie. Usłyszała dwa zarzuty - posługiwania się podrobionym dokumentem oraz wyłudzenia polskiej wizy.

Ukrainka przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 2 lata oraz karze grzywny. Ale to nie koniec. Komendant placówki SG w Świecku unieważnił jej wizę oraz zobowiązał ją do powrotu do kraju, jednocześnie zabraniając jej wjazdu do Polski i innych krajów strefy Schengen przez rok.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama