Słubice: 22 stycznia 2019   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
reklama
reklama

Pożar budynku przy hotelu Korona (foto)

Do groźnie wyglądającego pożaru doszło dziś późnym popołudniem przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Słubicach. Słup dymu widać było z dużej odległości, na miejscu pojawiło się kilka zastępów strażaków, którzy na szczęście szybko opanowali sytuację.

pozar powstancow_1

Około godziny 18.30 otrzymaliśmy od naszych czytelników informację o pożarze i zdjęcia przedstawiające chmurę dymu, która widoczna była nad Słubicami od strony wyjazdu na Zieloną Górę. Słychać było również syreny jadących wozów strażackich.

Po chwili otrzymaliśmy kolejną porcję zdjęć, tym razem już z akcji gaśniczej. Okazało się, że palił się budynek mieszkalny zlokalizowany przy hotelu Korona znajdujący się przy ul. Powstańców Wielkopolskich. O wszystkim na bieżąco informowaliśmy na naszym facebookowym profilu.

Jak przekazał w rozmowie z naszą redakcją dyżurny powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach, pożar objął poddasze budynku wielorodzinnego obok hotelu. Nikomu z mieszkających w nim ludzi nic się nie stało – opuścili obiekt jeszcze przed przybyciem strażaków.

- Ktoś z obserwujących powiedział, że ten pożar wybuchł przez elektrykę. Ogień został dość szybko i sprawnie opanowany, ale przez dłuższy czas trwało jeszcze dogaszanie dachu – napisał do nas Michał, który również przysłał zdjęcia. – Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie nic powiedzieć o prawdopodobnych przyczynach pożaru, ustala je policja – wyjaśnił dyżurny z komendy.

Sama akcja gaśnicza przebiegła sprawnie. Trwała 5 godzin, łącznie wzięło w niej udział 12 strażackich zastępów.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama