Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Seniorzy zakończą rok akademicki

Słuchacze Polsko-Niemieckiej Akademii Seniora kończą kolejny rok akademicki! Nie sami: na ostatni wykład zaprosili gości z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i frankfurckiego chóru Lebensfreude. I zachęcają wszystkich, nie tylko seniorów, żeby przyłączyć się do ich uroczystości.
 
Akademia Seniora

W czerwcu kończy się 18. już rok akademicki najstarszej słubicko-frankfurckiej uczelni, czyli Polsko-Niemieckiej Akademii Seniora. Od października, co miesiąc, seniorzy spotykali się raz po polskiej, raz po niemieckiej stronie i wspólnie słuchali wykładów na różne, ciekawe dla nich tematy. Dotyczyły kultury, historii, polsko-niemieckich doświadczeń, a także problemów, jak np. obrona przed włamywaczami. I wreszcie przyszedł czerwiec, czyli czas ostatniego spotkania.

Dobra wiadomość dla studentów: nie będzie sesji egzaminacyjnej, zaliczeń czy testów. Zamiast tego zaplanowano miłe spotkanie w gronie przyjaciół. Udział w nim wezmą goście z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gorzowa Wielkopolskiego na czele z prezesem Czesławem Gandą. Ze strony niemieckiej uroczystość swoim występem uświetni chór Lebensfreude z Frankfurtu nad Odrą.

Wstęp jest wolny.

Termin: 12.06.2018, godz. 15. Miejsce: Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama